9,791 Görüntülenme
Siyah Giyen Adamlar 4 Global Tehdit
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 980

Siyah Giyen Adamlar 4 Global Tehdit

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Amblin Entertainment, Parkes/MacDonald
  • Film Süresi 114 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Matt Holloway, Art Marcum, Lowell Cunningham

Film, dünyaya kötülük yapan her şeyden insanlığı arındırmayı görev edinen bir ekibin, bu güne kadar yüzleştikleri en büyük tehdit olan köstebeği yakalamak için kurdukları takımla beraber verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Dünya, istediği herhangi birinin görümünü alarak kılık değiştirebilen uzaylıların istilası ile karşı karşıya kaldığında, ajan H ile çaylak M birlikte hareket etmeye karar vererek, güçlerini birleştirirler ve dünyayı kurtarmak için zorlu bir göreve atılırlar.


In Black film serisinin bu Global Tehdit bölümünde, siyah giyen adamlar bu sefer bir köstebek ile karşı karşıya gelmişlerdir. Uzaylılara ajanlık yaparak Siyah Giyen Adamlardan istihbarat götüren bu köstebek; 23 yıl önce ailesine siyah giyen adamlar tarafından hafıza silme işlemi uygulanan, fakat kendisi bundan kaçmayı başaran Molly Wright’tır. Devlet tarafından uzaylı halisünasyonları gördüğü gerekçesi ile kabul edilmeyen Molly, kendi çabalarıyla New York’ta rastladığı bir uzaylıyı takip ederek Siyah Giyen Adamların ana binasını bulur, fakat içeri sızmaya çalışırken yakalanır. Molly burada Ajan O ile görüşür ve daha sonra Ajan M olarak işe alınır. Zaman geçtikçe güçlenen uzaylılar dünya’ya karşı saldırıya geçmeye karar verdiğinde, acemi Ajan M ile usta Ajan H iş birliği yapmak zorunda kalır. Güçlerini birleştiren bu iki ajan dünyayı kurtarmak için uzaylılara karşı beraber savaşmaya başlar. Uzaylıların ajanlığını yapan Molly, bir yandan da ajan M olduğu ikinci hayatını sürdürmektedir. Çift taraflı oynamaya başlayan köstebeğin foyasını ortaya çıkarmak oldukça güç olacaktır.


Yönetmenliğini, F. Gary Gray’in yaptığı serinin bu filminde önceki filmlerin kadrosunda yer almış olan; bir çok ödül almış olan, Umudunu Kaybetme filminden de tanıdığımız Will Smith’i göremeyeceğiz. Ajan H olarak bu filmde karşımızda Yenilmezler’in, Thor’u, yine pek çok ödülün sahibi olan Chris Hemsworth, Ajan M olarak ise Tessa Thompson yer alıyor.


Aksiyon, macera ve komedi türlerinde karşımıza çıkan 5.6 IMDb puanına sahip olan Siyah Giyen Adamlar 4 Global Tehdit filminin süresi ise 114 dakikadır. 14 Haziran 2019 tarihinde vizyona giren film 253 bin milyon dolar hasılat yapmıştır. People's Choice Favori Komedi Filmi Ödülü ve Teen Choice En İyi Aksiyon Macera Filmi Ödülü gibi ödüllere de aday gösterilmiştir.  

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum