136 Görüntülenme
Son Dilek
4.8 IMDB Puanı
10 1 5 8377

Son Dilek

(Public Friends)
Kategori
Senaryo Kev Adams, Grégory Boutboul, John Eledjam

Siz değerli sinemaseverlerimize son derece eğlenceli anlar yaşatacak bir film olan Amis publics, genç bir adam olan Leo’nun başından geçen talihsiz olayları konu alıyor. Hasta olan kardeşinin bir dileğini gerçekleştirebilmek adına Leo, bir gün en yakın arkadaşları Frank ve Loune ile birlikte sahte bir soygun düzenlemeye karar verir. Ancak soygun günü geldiğinde bu üç kafadarın planları hiç de bekledikleri şekilde ilerlemeyecektir. İlk gösterimini 17 Şubat 2016 tarihinde yapan bu 4k formatlı filmin yönetmenlik koltuğunda Edouard Pluvieux otururken, filmin senaryosu ise Kev Adams; Gregory Boutboul ve John Eledjam üçlüsünün imzasını taşıyor. Fransa yapımı bir komedi, suç ve dram filmi olan Amis publics, IMDB'den 4.8 puan almayı başarıyor. Oyuncu kadrosunu Kev Adams, Vincent Elbaz, Paul Bartel, Chloe Coulloud, John Eledjam, Majid Berhila, Anne Suarez ve Guy Lecluyse gibi isimler oluşturuyor.


Leo Perez (Kev Adams) isimli genç bir adam, son zamanlarda oldukça zorlu bir süreçten geçmektedir. Onun böylesine zorlu bir süreçten geçmesinin en büyük nedeni ise kanser hastası olan kardeşi Ben (Paul Bartel)’dir. Son günlerde Ben’in durumunun gittikçe kötüleşmesiyle birlikte Leo, eğer hayatını kaybedecekse bile ölmeden önce kardeşinin bir hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Ben’e sorduktan sonra arkadaşları Franck (John Eledjam) ve Lounes (Majid Berhila) ile bir plan yapan Leo, bu planın başına ne işler açacağından henüz habersizdir.


Çünkü genç adam ve en yakın arkadaşları, Ben’in hayalini gerçekleştirebilmek adına sahte bir soygun yapmaya karar vermiştir. Her ne kadar planlarının yolunda gideceğini ve hiçbir sorun yaşamayacaklarını düşünseler de soygun günü geldiğinde işler pek de bu şekilde ilerlemeyecektir. Çünkü soygun günü geldiğinde Leo, Franck ve Lounes; aslında sahte soygunu düzenlemeyi planladıkları bankaya değil; bir başka bankaya gitmiştir. Üstüne üstlük bu bankada gerçek bir soygunun meydana gelmesiyle birlikte neye uğradıklarını şaşıran bu üç arkadaşı, son derece enteresan dakikalar bekleyecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın