1,763 Görüntülenme
Süperler
4.9 IMDB Puanı
10 1 5 182

Süperler

(Supervized)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Andy Briggs, Roger Drew, Ed Dyson, John Niven

Süper kahramanlar da yaşlanabilir. Bu filmde de göreceğimiz üzere, süper kahramanlarımız yaşlanmış ve emeklilikleri için kendilerine özel olarak tahsis edilen özel bir tesiste kalmaktadırlar. Kimi kahraman emeklilik hayatının tadını lakros oynayarak, tombala oynayarak sakince geçirirken, kimisi de durumdan oldukça şikâyetçidir. Tüm yaşamları boyunca düşmanlarla savaş halinde olan ve sürekli bir görevleri, amaçları bulunan süper kahramanlarımızdan bazıları bu sıkıcı emeklilik hayatından şikâyet etmekte ve bu durumu kabul etmemektedir. 


Süper kahramanlarımızdan dördü, Supervized isimli filmle birlikte son kez birlikte bir göreve çıkıyor. Kaldıkları tesiste bir şeylerin yanlış olduğunu fark eden yaşlı süper kahramanlarımız, öncelerde bu durumu tam olarak açıklayamıyor. Yaşanan tuhaf olaylar, görülen tuhaflıklar biraz da yaşlarına verilerek göz ardı ediliyor ancak bunun ardında çok daha büyük ve çok daha kötü bir amaç var. Kaldıkları özel tesis, sözde onları emekli etmek ve artık emekli olan, bir zamanlar dünyamızı kötülüklerden koruyan özel süper kahramanlarımızı rahat ettirmek için kurulmuştur. 


Ancak gerçek, bunu yansıtmamaktadır. Giderek artan tuhaf olaylar ve dört kahramanımızın farkındalığı, dört yaşlı süper kahramanımızı belki de ömürlerinin son macerasına çıkaracak. Süper kahramanlarımızın rahatlığından ve emekliliğinden sorumlu olan tesisin karanlık yüzü keşfedildiğinde, bu dört kahraman, tekrar işe koyulacak ve bir kez, belki de son kez kötülükle mücadele edecek.


1990 yılında oldukça fazla beğeni toplayan Teenage Mutant Ninja Turtles ve ardından daha sonra başka komedi filmlerinde de göndermeleri yapılan Coneheads isimli filmlerin de yönetmenliği yapmış olan Steve Barron, bu filmin de yönetmenlik koltuğunda oturmaktadır. Filmin senaryosu, Andy Briggs, Emmy dahil birçok ödülü bulunan Roger Drew, Ed Dyson ve John Niven isimlerinden oluşan 4 kişilik bir senarist ekibi tarafından kaleme alınarak beyaz perdeye yansıtılmıştır.


Emekli olmuş süper kahramanlarımızın anlatıldığı filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise karşımıza Hiran Abeysekera, sırasıyla 2004, 2007’de yayınlanan Örümcek Adam 2 ve Örümcek Adam 3 isimli filmlerin Bay Ditkovitch’i, Elya Baskin ve 1986 yılında yayınlanan Platoon isimli filmdeki rolüyle 1987 En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar ödülüne aday gösterilen Tom Berenger isimleri çıkıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum