1,987 Görüntülenme
Tanrının Gazabı
5.1 IMDB Puanı
10 1 6 199

Tanrının Gazabı

(The Wrath of God)
Kategori
Senaryo Pablo Del Teso, Guillermo Martínez, Sebastián Schindel

Klobster dünya çapında nam salmış ve zekâsı ile dillere destan olan bir yazardır. Sürekli yeni yazarlara ilham dağıtan Klobster ile asistanı Luciana arasında ise tuhaf bir ilişki bulunmaktadır. Bir gün sahilde Luciana ile yazar bir araya geldiğinde ve kalabalık da yazarı görmek için toplandığında duyulan çığlık toplantıyı yarıda böldüğünde genç Luciana da sevdiği adamın cesedini sahilde görmüştür. Luciana sevdiği adamın cesedine patronunun baktığını gördüğünde o anda buz gibi olmuş ve tüm bağlarını yazar ile koparmıştır.


Luciana tam on yıldır yazardan uzak olmasına rağmen sürekli sevdiği kişileri kaybetmeye devam eder ancak Luciana bu olayın ardındaki kişinin eski patronu olduğuna emindir. Artık dayanamayan Luciana bu olayı bir gazeteci ile paylaşmak ister. Luciana’nın seçtiği kişi ise hem bir gazeteci hem de bir yazar olan Esteban Rey’dir. Esteban Rey’e olan biteni anlatan Luciana ona inanmasını ister. Çünkü şimdiye dek kimse ona inanmamıştır ve bu yüzden de Luciana sürekli olarak sevdiklerini kaybetmeye devam etmiştir. Esteban Rey ise başta ne diyeceğini bilemez ancak ufak bir araştırmanın ardına böyle bir hikâye gerçek ise kariyeri için büyük bir fırsat olduğunu fark eder. Bu yüzden de Esteban Rey sonunda Luciana’ya gerçeği ortaya çıkartmak için yardım edeceğini söyler. Böylece de Luciana ile Esteban Rey’in gerçeği bulma savaşı başlamış olur. 


Gerilim ve dramın kaliteli bir uyumu olan La Ira de Dios filminde yönetmen koltuğunda Sebastian Schindel bulunmaktadır. Guellermo Martinez’in romanından filmin senaryosunu beyaz perde için uyarlayan isim ise yine Schindel ve de Pablo Del Teso’dur. Hem 4k film formatına hem de Türkçe dublaj özelliğine sahip olan filmde Diego Peretti ile Macarena Achaga ve de Juan Minujin isimleri ise filmin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan ekiptir. Esteban Rey sonunda kendisini ne tür bir oyunun içinde bulacak ve bu oyundan kendisini nasıl kurtarmayı başaracaktır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum