1,228 Görüntülenme
Tepelerde: In the Heights
7.5 IMDB Puanı
10 1 8 154

Tepelerde: In the Heights

(In the Heights)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Quiara Alegría Hudes, Lin-Manuel Miranda
Ödüller 3 ödül & 5 Adaylık.

In the Heights, Lin-Manuel Miranda'nın müzik ve sözlerinin yer aldığı bir müzikal ve ABD'li oyun ve söz yazarı Quiara Alegria Hudes'in kitabından uyarlanmış, Upper Manhattan, New York City'deki Washington Heights'ın çoğunlukla Dominik mahallesindeki karakterleri içeren bir hikayedir. 11 Haziran 2021'de ilk olarak gösterime girdi ve açılışı haftası sonu 11.5 milyon dolar hasılat elde etti.


In the Heights filmi, Amerika Birleşik Devletleri, New York City'deki Washington Heights yerleşiminde yaşayan bir dizi karakter hakkında birkaç hikaye anlatıyor. Usnavi de la Vega (Anthony Ramos) bir market işleten genç bir adamdır. Usnavi de la Vega günlük yaşamında komşularıyla etkileşim halindedir ve iyi ilişkilere sahiptir: Kevin Rosario'ya (Jimmy Smits) ait bir taksi şirketinde çalışan en iyi arkadaşı Benny (Corey Hawkins); güzellik salonu işleten Daniela (Daphne Rubin-Vega), Carla (Stephanie Beatriz) ve Cuca (Dascha Polanco); kuzeni Sonny (Gregory Diaz IV) ve Usnavi de la Vega'nın hoşlandığı ve Daniela, Carla ve Cuca'ya ait bir salonda çalışan Vanessa Morales (Melissa Barrera) adında bir kız. Aynı yerleşim bölgesinde yaşamanın yanı sıra, bu karakterler aynı zamanda şu anda yaşadıklarından daha iyi bir yaşam hayallerini gerçekleştirmek için birbirlerinin hırsları ve çabalarıyla da bağlantılıdır. 


Hayali doğduğu ülke Dominik Cumhuriyeti'ne geri dönmek olan, adını ABD Donanmasından alan, yirmili yaşlardaki market sahibi Usnavi'yi takip ediyor. Sonunda bu adımı atmak için her şeyi hazırladığında, bir güzellik salonunda çalışan ve moda tasarımcısı olmak isteyen ve hayallerinin kadını olan Vanessa ile tanışır. Üniversiteyi bırakan ayrımcılığın kurbanı Nina ile destekleyici babası için çalışan Benny arasında paralel bir aşk yaşanır. 


Nina'nın kabilesinden uzakta bir yabancı olarak yaşadığı deneyim, hikayenin çevresinde yatıyor. Bir hizmetçi ile karıştırılması ve beyaz oda arkadaşının kolyesini çalmakla suçlanmasıyla ilgili rahatsız edici hikayeler anlatıyor. Bunlar, en azından dış dünyada, görünüşleri nedeniyle sonsuza kadar tanımlanan ve marjinalleştirilen beyaz olmayan, Latinx karakterleridir. Ancak Heights'ta büyük bir destek grupları var. Herkes herkesi tanır ve herkes yaşadığını hisseder. Öfkeler alevlenir, insanlar dedikodu yapar ve birbirleriyle dalga geçerler ama aynı zamanda sevgi, ilgi ve destek de vardır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum