76,631 Görüntülenme
Thor 3 Ragnarok
7.9 IMDB Puanı
10 1 8 7622

Thor 3 Ragnarok

(Thor: Ragnarok)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Eric Pearson, Craig Kyle, Christopher L. Yost, Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby
Ödüller 6 ödül & 50 Adaylık.

Ragnarok ya da orijinal adı ile Ragnarök, İskandinav mitolojisinde kıyamet demektir. Thor serisinin üçüncü filminde gök gürültüsünün Tanrısı Thor, Asgard’ı rangarök’ten kurtarmak zorunda kalır çünkü şehir savunmasız kalmıştır ve ondan başka bu kıyameti durdurabilecek kimse yoktur. Sakaar gezegeninde mahsur kalan Thor, Tanrıların şehrini kurtarmak için zamanla yarışacaktır. Şehir Odin’in kızı yani Thor ve Loki’nin diğer kardeşleri olan fakat kötü tarafı seçen Hela’nın ellerine geçmek üzeredir.  Bu sefer düşmanları Muspellheim ve Surtur gibi çok güçlü varlıklar olan Thor’a, Hulk ve Doktor Strange’de yardım edecektir.


Marvel Sinematik Evreni’nin yedinci ve Thor çizgi romanınından esinlenen üçüncü film olma niteliğine sahip olan Thor: Ragnarok filminin yönetmenliğini Aylak Vampirler, Vahşiler Firarda ve Tavşan JoJo filmlerinde oyuncu olarak karşınıza çıkmış en iyi ekrana uyarlanmış film dalında Oscar ödülü alan ve en iyi kısa film ve en iyi görüntü dallarında Oscar Akademi ödülüne aday olan aktör ve yönetmen Taika Waititi yapmaktadır. Filmin Marvel çizgi roman dünyasının yaratıcıları Stan Lee, Larry Lieber ve Jack Kirby ikilisinin çizgi romanlarından esinlenerek Eric Pearson, Craig Kyle ve Christopher L. Yost kaleme almışlardır. 


Filmde Thor karakteri olarak yine karşınızda Chris Hemswort ve kardeşi Loki olarak ise Tom Hiddlestone bulunmaktadır. Odin’in kızı Hela’yı ise Cate Blanchett canlandırmakta. Gökkuşağı Köprüsüne bekçilik eden Heimdall ise Idris Elba tarafından beyaz perdede hayat bulmaktadır.


Karanlık Elfleri yendikten 4 yıl sonrasında ve Sokovia savaşından iki yıl sonra Tanrı Thor kendisini evrenin diğer tarafındaki Sakaar gezegeninde sıkışmış bir halde bulur. Thor, Sakaar’dan kurtulmaya çalışırken yeni bir kötülük kendisini göstermeye başlamıştır. Odin’in kızı “Ölüm Tanrıçası” Hela, Asgard’da hak talep etmektedir. Agard’ı aldıktan sonra tüm evrene hakim olmayı planlayan Hela’nın önünde bir engel de bulunmamaktadır çünkü Tanrıların en büyüğü Odin ölmüş ve Thor’un da başı zaten beladadır. 


Thor’un unutulmuş gezegen Sakaar’dan kurtulmak için bir gladyatör maçını kazanması gerekmektedir. Ona Yenilmezler ekibinden Hulk ve kardeşi Loki bu maçta yardımcı olacaklardır. Thor bu gezegenden hemen çıkıp Asgard’ı, Ragnarok kıyametinden kurtarmak zorundadır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

9 yorum