62,427 Görüntülenme
Transformers 2 Yenilenlerin İntikamı
6.0 IMDB Puanı
10 1 6 6150

Transformers 2 Yenilenlerin İntikamı

(Transformers: Revenge of the Fallen)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Di Bonaventura Pictures
  • Film Süresi 149 dakika
Yönetmen
Senaryo Ehren Kruger, Roberto Orci, Alex Kurtzman
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 15 ödül & 27 adaylık.

Transformers: Yenilenlerin İntikamı yani Transformers serisinin ikinci filminde yönetmen koltuğunda yine Michael Bay oturmakta ve senaryoyu ise Halka, Dumbo ve Arlingyon Road filmlerinin senaristi Ehlen Kruger beraberinde Roberto Orci ve Alex Kuntzman kaleme almıştır. 


Filmde Sam Witwicky normal hayatına geri dönmek üzere Autobotları geride bırakmıştır. Fakat sonra zihni anlaşılmayan şifreli sembollerle dolunca Transformersların savaşına tekrar dahil olmak zorunda kalmıştır. Film en iyi ses dalında Oscar Akademi Ödülü dahil 28 ödüle aday olmuş 15 ödül almaya hak kazanmıştır.


İlk filmdeki olaylardan tam 2 yıl sonra Optimus Prime, NEST adında insanların da dahil olduğu dünyada kalan son Decepticonları öldürmeyi amaçlayan bir gruba liderlik etmektedir. Şangay’da bir görev sırasında Optimus ve takımı Decepticonları yok ettiğinde bir tanesi son nefesinde “Yenilen tekrar yükselecek” der. Amerika’da ise Sam Witwicky (Shia Le Beouf)  kırılmış olan All Spark’ın parçalarından birini bulur. Kırılan parça beynini şifreli karakterler ile doldurur. Parçanın tehlikeli olabileceğini düşünen Sam onu kız arkadaşı Mikaela Banes’a (Megan Fox) verir. Sevgilisini ve BumbleBee’yi üniversiteye gitmek için arkasında bırakır. Evleri All Spark’ın parçası tarafından yaratılan küçük Decepticonlar yüzünden yıkıldığı için annesi (Alice White) ve babası (Kevin Dunn) da ona katılır. 


Soundwave adlı Decepticon, Amerikan uydularına sızar ve ölü olan Decepticon liderinin yerini ve All Spark’ın parçasının yerini öğrenir. Hükümet ise Decepticonların sadece Prime’ı öldürmek için Dünya’ya geldiklerini düşünmektedir. Bu da onların işine gelmektedir çünkü onları öldürürlerse dünyada bir tehdit kalmayacaktır.


Bu sırada zihninde sorunlar olan Sam sınıf tahtasına Cybertron dilinde anlaşılmaz şeyler yazmaya başlar ve çok garip davranmaktadır. Profesör Colan’ı (Rainn Wilson) ders sırasında küçük düşürmek dahil tuhaf davranışlarına devam eden Sam panik olur ve Mikaela’yı arar. Hemen ona yardım için yanına gelen Mikaela kampüse geldiğinde Sam’in arkadaşı Alice’in  (Isabel Lucas) bir Decepticon olduğu ortaya çıkar. 


Doktor adındaki Decepticon, Sam’in beynini çıkartmak için hazırlandığı sırada Optimus ve BumbleBee yardıma yetişir. Grindor’u öldürüp Starscream’ın kolunu kopartan Optimus, Sam’i aradığı sırada dikkati dağılır ve Megatron onu göğsüne bir mızrak sokarak öldürür.  Autobotlar, Optimus ile ilgilenirken Megatron, Starscream ile kaçar.

Resimler 4

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum