945 Görüntülenme
Uzun Aşkın Kısası
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 87562

Uzun Aşkın Kısası

(Long Story Short)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Josh Lawson

Long Story Short isimli 4k formatındaki filmde, Teddy henüz evlenmiştir ve karısı ile birlikte ilk sabahlarına uyanmaktadır. Ancak Teddy’nin başına asla aklına dahi gelmeyecek bir şey gelir ve Teddy kendisini bir dakika önce karısı ile ilk sabahlarına uyanırken bırakır ve karısını hamile olarak yani bir yıllık evli hallerinde bulur. Teddy henüz neler olduğunu anlayamaz ve kendisinin ileri seviyede bir hafıza kaybına uğradığını düşünmeye başlar. Fakat bu defalık bir olay değildir ve Teddy karısının yanında iki dakikayı dolduramadan bu sefer bir yıl daha ileri gider. 


Teddy korkunç bir şoktadır ve halen hasta olduğunu düşünmektedir. Ancak üçüncü dakika da yani evliliklerinin üçüncü yılında kendisini bulduğunda Teddy doğaüstü bir döngünün içinde olduğunu anlar. Teddy evlenmiş, çocuğu olmuş ve karısı da yıpranmaya başlamıştır. Teddy dakikaları yani yılları takip ederken bir taraftan da ailesi ve kendisinin ailesine yaptıklarını fark etmeye başlar.


Atlamalar devam ederken yıllar da su gibi geçmektedir ve Teddy bu döngüyü nasıl durduracağını da bilmemektedir. Teddy hayatının yıllarına tek tek şahit oldukça sadece ilgisiz bir eş, yetersiz bir baba ve kötü ortak olduğunu da anlamaya başlar. Teddy hayatının bu noktalarını gördükçe daha da şaşırmakta ve giderek kendisini suçlamaktadır. 


Teddy giderek korkmaya başlar ve bunca yıl boyunca bu denli çok hata yaptığına da inanamaz. Bir eş, bir baba ve bir ortak olarak başarısız olan Teddy dikkatli bir şekilde ailesini ve ortağını dinlemeye başlar ve nerede hangi hataları yaptığını kafasına kazımaya çalışır. Teddy bu döngüden kurtulup yeniden en başa dönebilecek midir, yoksa bu zaman da sıçramaları onu kendi ölüm anına kadar mı takip edecektir? Teddy bu zaman yolculuğundan kurtulmayı başarıp, en başa dönüp, yaptığı hataların da bilincinde olarak hem eşini hem çocuğunu hem de ortağını mutlu etmeyi başarabilecek midir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum