472 Görüntülenme
Wild Rose
7.2 IMDB Puanı
10 1 8 42075

Wild Rose

(Wild Rose)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Nicole Taylor
Ödüller 18 ödül & 40 Adaylık. total

Türkçe dublajıyla da sitemizde Vahşi Rose ismiyle bulacağınız yapım Rose isminde talihsiz bir kadının sesi ve güzelliği ile bir country şarkıcısı olma yollarını nasıl aştığını ve bu yolda başına gelenleri konu almaktadır. Rose Lynn Harlan bir zamanlar asileşen hayatının bedelini uyuşturucu bulundurmak suçundan bir yıl hapis yattığında ödemiştir. Hapisten çıkan ve hayatını düzeltmeye çalışan Rose bu sırada çocukları için de iyi bir anne olma çabasındadır. Rose’un annesi Marion ise tam yirmi bir yıldır aynı fırında çalışmaktadır ve bu sayede de hem kızına hem de torunlarına gerektiğinde maddi desteği sağlamaktadır. 


Glasgow’lu ve sadece 23 yaşında olmasına rağmen şimdiden hapse girip çıkmış ve çocukları da olan Rose şu ana dek birçok kere hayat yolunda tökezlese de doğuştan bir kabileye sahiptir. Rose saf güzelliğinin yanı sıra ayrıca muhteşem bir sesle de donanmıştır. Rose hapiste olduğu sürece çocukları Wynonna ve Lyle’ye bakan annesi artık Rose’un kendisini toparlamasını ve sorumluluklarını almasını istemektedir. Ancak Rose’un aklında tek bir şey bulunmaktadır bu da bir country müzik şarkıcısı olmaktır. Bu yüzden de Rose, country müziğin başkenti olan Nashville, Tennesse'ye gitmeyi çok istemektedir. Ama bu durum annesi Marion tarafından desteklenmemektedir. 


Nashville, Tennesse'ye gitmek için paraya ihtiyacı olan Rose ilk önce eskiden kovulduğu iş yerinde yeniden şarkı söylemek ister ama bunu başaramaz. Ama bu sırada Marion’un saygın çevresinden olan ve varlıklı James ile de evli olan Susannah isimli bir kadının yanında temizlikçi olarak bir iş bulur. Rose bu evde temizlik yaptığı sırada şarkılar söylemektedir ve bu durum Susannah’ın gözünden kaçmamıştır. Susannah, Rose’un, Nashville, Tennesse'ye gitme hayalini öğrendiğinde ona güzel bir sürpriz yapmak ister. Susannah doğum günü partisini verdiği sırada Rose’dan konukları için bir şarkı söylemesini istediğinde Rose’un hayatı sonsuza dek değişecektir. Rose şarkısını bitirdiği zaman Susannah konuklarından kendisi için hediye vermemelerini bunun yerine Rose’un yapması gereken Nashville, Tennesse yolculuğu için bağış yapmalarını rica eder…


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın