687 Görüntülenme
Yabani
4.5 IMDB Puanı
10 1 5 61562

Yabani

(Tvar)
Kategori
Senaryo Olga Gorodetskaya, Maria Kabanova, Anna Starobinets

4k formatındaki Stray’de, Igor ve Polina, çocukları Vanya’yı kaybettikten sonra bir evlat edinir. Bu yeni gelen çocuk, sıradan insanlardan oldukça farklı, güçlü yetenekleri olan birisidir.


Igor ve Polina, yaşları henüz genç olan bir çifttir. Bu çiftin Vanya adındaki bir çocukları bulunur. Igor, Polina ve Vanya, birbirlerine sıkıca bağlı olan, ideal bir ailedir. Günlük hayatları oldukça sakin ve huzurlu geçen bu ailenin dünyası kısa süre içerisinde kararacaktır. Bir gün Vanya, dışarı çıkıp oynamak ister. Fakat dışarıda Vanya’nın beraber oynayabileceği herhangi bir yaşıtı yoktur. Yine de Vanya tek başına oynamakta kararlıdır. Baba Igor, Vanya’yı dışarı göndermekte tereddüt etse de izin verir. 


Igor, Vanya’yı saat altıya kadar mutlaka dönmesi konusunda uyarır. Fakat Vanya’nın bir saati yoktur ve saatin kaç olduğunu anlayamaz. Igor, Vanya’ya kendi saatini verir. Bu saat, yıllar önce Igor’un babası tarafından Igor’a verilmiştir. Vanya, babasının saatini alarak evden çıkar. Saat altıyı geçer ve Vanya eve dönmez. Genç çift Polina ve Igor endişelenmeye başlar. Çok sevdikleri çocuklarını kaybetmek bu genç çift için dayanılmaz bir trajedidir.


Bir süre daha vakit geçer ve Vanya hala ortada yoktur. Polina ve Igor polise gider. Bölge polisi bir arama ekibi oluşturarak Vanya’yı aramaya başlar. Aramalar ne kadar devam ederse etsin, ne Vanya ne de arkasında bıraktığı bir iz bulunamaz. Aniden, polisler bir bulgu elde ettiklerini söyler. Polisler, Vanya’nın yaşlarında bir ceset bulduklarını söyler. Polina, cesedi kontrol etmek için olay yerine gider ve bu cesedin çocuğu Vanya’ya ait olmadığını söyler. Ceset Vanya’ya oldukça benzemektedir fakat Vanya’nın ayağında olan  deformasyon, bu cesette yoktur.


Igor ve Polina, bu boşluklarını doldurmak için bir çocuğu evlat edinir. Bu yeni çocuk, sıradan insanlardan oldukça farklı, doğaüstü yetenekleri olan bir yabanidir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın