1,778 Görüntülenme
Yakın Tehlike
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 177

Yakın Tehlike

(Danger Close: The Battle of Long Tan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Stuart Beattie, James Nicholas, Karel Segers
Ödüller 8 ödül & 6 Adaylık.

Avusturyalı Alfa Ekibi, Vietnam’da, Long Tan bölgesine geldikleri zaman etrafın sessiz ve sakin olduklarına kanarlar ve detaylı bir şekilde keşif görevini tamamlamazlar. Bu önemli görevi tamamlamamaları ise canlarına mal olacaktır! Dublajı ile ve 4k formatında sizlerle olacak Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı filmi, deneyimsiz Alfa Ekibinin düşmanı hafife alması sonucu ödedikleri büyük bedeli konu almaktadır. 


1966 yılında Alfa Ekibi, Vietnam’daki, Long Tan bölgesine geldiklerinde herşeyin yolunda olduğunu zannederler ve yapmaları gereken en önemli görevi tam olarak yapmazlar. Bu önemli görev ise tam bir keşif yapmaktır. Yani etrafta saklanan düşman askeri olup olmadığını anlamaktır. Alfa Ekibi henüz acemi olan askerlerden oluşmaktadır ve orada Delta Ekibi adı verilen deneyimli asker birimini beklemeleri gerekmektedir. 


Alfa Ekibi hemen rahatlar ve dinlenmeye başlarlar ancak etraflarındaki korkunç tehlikeden habersizdirler. Gece çöktüğünde ise tetikte olan tek asker deneyimli Komutan Smith’dir. Komutan Smith bekledikleri Delta Ekibi geldiğinde ancak sakinleşebilmiştir. Delta Ekibi, Alfa Ekibi ile birleştiğinde keşif görevi kaldığı yerden devam eder ve birleşen toplamda 108 asker etrafta derin keşif görevine çıkarlar. Ancak çok geçmeden herkes nefes bile almadan durur çünkü bulundukları bölge aslında Vietnam askerlerinin toplandığı ve 2500 Vietnam askerinin bulunduğu bir bölgedir. Durumu kavrayan ve ekibini sakin tutmaya çalışan Komutan Smith hemen sakin bir şekilde durumu açıklar ve destek ister. Destek ekiplerinin yakında olmadığını ve onlara katılmalarının bir süre alacağını öğrenen Komutan Smith askerlerine durumu anlatır ve onlardan sakin olmalarını ve her an tetikte olmalarını ister. 


Ancak işin sonu zaten bellidir. Fark edildikleri takdirde 2500 Vietnam askeri tarafından çevrelerinin sarılması sadece an meselesi olacak bir konumda durmaktadırlar. Bu duruma düşmelerinin sebebi de çevrede derin keşif görevi yapmadan hemen rahatlamalarıdır. Fakat bu 108 asker henüz destek ekibi gelmeden fark edilecek ve kıyasıya bir ölüm kalım savaşı başlayacaktır!

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın