1,054 Görüntülenme
Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 98168

Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı

(Danger Close: The Battle of Long Tan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Stuart Beattie, James Nicholas, Karel Segers
Ödüller 8 ödül & 6 Adaylık.

Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı isminde Türkçe olarak izleyeceğiniz yapım aslında Long Tan Savaşı ve bu çatışma sırasında olan olayları ele almaktadır. 2500 Vietnam askerine karşı sadece 108 Avusturya askeri ile yapılan savaş tarihe geçmeyi başaran olaylardan biridir. 


Avuturya’lı askerlerin oluşturduğu Alfa Ekibi, Long Tang bölgesinde 1966 yılında keşif yapmaktadırlar. Etrafı inceleyen ve bir şey olmadığını düşünen askerler yakında kendilerini katılacak Delta Ekibini beklemeye koyulurlar. Alfa Ekibi acemi askerlerden oluşan bir ekiptir ve Delta Ekibi ise çok uzun bir dönemdir askerde savaşan deneyimli bir asker grubundan oluşmaktadır. 


Alfa Ekibi rahatlar ve etrafta düşman askeri olmadığını zannederler ve herkes eğlenerek sohbet etmeye başlar. Fakat tüm bunlar olurken Alfa Ekibinin lideri olan Komutan Smith her an tetiktedir ve Vietnam askerlerini asla yabana atmamaktadır. Kısa bir bekleme süresinin ardına Delta Ekibi de, Alfa Ekibi ile buluşur ve iki ekip birleşip bölgeyi derin keşfe çıkarlar. 


Fakat ortada çok tuhaf bir durum vardır ve her şey çok gariptir. Komutan Smith aslında sakin bir bölgede olmadıklarını ve tam da Vietnam askerlerinin ortasına düştüklerini anlar. Alfa ve Delta ekibi bir an da Vietnamlı askerler çevrili bir bölgede olduklarını fark ettiklerinde ekibin içindeki panik havası da artar. Hemen destek talep edilir ve bir şeyler yapmak için toplanılır ancak yapılması gereken çok açıktır. Herkes sessiz bir şekilde destek ekini gelene kadar orada beklemek ve bir şekilde hayatta kalmak zorundadırlar. Ancak durum ortadadır, 2500 askere karşı sadece 108 asker ve bu askerlerin çoğu daha ilk defa silahı eline askerlerdir. İşi daha da dramatik yapan taraf ise bu askerler ne geriye ne de ileriye doğru gidemezler. Yani tam ortada kapanın içindeki bir fare gibi kaderlerini beklemek zorundadırlar…

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın