8,698 Görüntülenme
Yaşamak İçin Oyna
4.8 IMDB Puanı
10 1 5 876

Yaşamak İçin Oyna

(Choose or Die)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Simon Allen, Toby Meakins, Matthew James Wilkinson

Hem 4k film formatı hem de Türkçe dublajı ile sizlerle olacak Yaşamak İçin Oyna filminde paraya çok ihtiyacı olan hatta para yüzünden tahsiline bile ara veren Kayla adındaki genç bir kızın, büyük bir para ödülünü alabilmek için giriştiği bir oyunun kısa sürede bir kabusa ve bir yaşam savaşına dönüşmesi işlenmektedir. 


Kayla maddi ve manevi olarak bir çöküşün eşiğindedir ve komşusu Isaac’dan duyduğuna göre Isaac’ın siparişle yeni getirttiği ve yüz bin dolar para ödülüne sahip olan bir video oyunu keşfettiğini duyduğunda, Kayla’da bu oyunu denemekte bir sakınca görmez. Akşam olduğunda ise Kayla oyuna giriş yapar ve bu da Kayla’nın korkunç bir dünyaya girmesine sebep olur. Çünkü Kayla’nın giriş yaptığı oyun bu alemin çok dışında bir gücün yönetebileceği türden bir oyundur. Korkunç kararların ve bu kararların sonuçlarında sadece başkalarının değil kendi kaderine de karar vermek zorunda olduğunu anlayan Kayla ne kadar istese de oyundan çıkamaz. Bunun sebebi ise Kayla oyundan çıkmayı denediğinde kendisini başka bir alemde bulmasıdır. Bu yüzden de ya Kayla oynamaya yani seçim yapmaya devam edecek ya da ölecektir. Oynamazsa öleceğini anlayan Kayla sonunda oyunu oynamaya devam etmeye arar verir fakat her defasında daha da korkunç olaylara bilmeden neden olur. Kayla ise artık ne yapacağını bilmemektedir. Bu oyunun neyi seçerse seçsin ya başka birine ya da kendisine zarar vereceğini sonunda anlayan Kayla umutsuzca bu oyundan çıkmanın bir yolunu aramaya başlar. 


Dramı inanılmaz bir biçimde korku ve gerilim ile örmeyi başaran ve bir diğer adı da Choose or Die olan filmde Toby Meakins yönetmen koltuğundaki isimdir. Ayrıca Meakins, Simon Allen ve de Matthew James Wilkinson isimlerine de senaryoda yardımcı olmuş isimdir. Bu korku ve gerilim dozu çok yüksek olan filmde Robert Englund ile Iola Evans ve de Asa Butterfield isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosunda yer alan simalardır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum