12,548 Görüntülenme
Yeni Mutantlar – The New Mutants
5.3 IMDB Puanı
10 1 6 1243

Yeni Mutantlar – The New Mutants

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 20th Century Fox, Donners' Company
  • Film Süresi 94 dakika
Yönetmen
Senaryo Josh Boone, Knate Lee

Türkiye’de 11 Eylül 2020 tarihinde vizyona giren ve aksiyon, korku ve de bilim kurgu kategorilerinde yer alan bir film olan The New Mutants, Josh Boone ve Knate Lee tarafından senaryosu yazılan bir filmdir. Josh Boone’un aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturduğu bu aksiyon filmi, başrollerinde ünlü ve başarılı oyuncu Maisie William’ı konuk ediyor. Williams’ın yanı sıra ünlü oyuncular Anya Taylor Joy, Alice Braga ve de Charlie Heaton’ı da gördüğümüz bu film, fantastik öğeler de içererek öne çıkıyor.


Aynı isimle yazılmış olan ünlü Marvel çizgi romanından esinlenilerek oluşturulan bu film, bir grup süper kahramanın hikayesini konu ediniyor. X-men film serisinin on üçüncü ve de aynı zamanda son filmi olan Yeni Mutantlar, Danielle Moonstar adındaki bir Amerikan Yerlisi’nin hikayesini anlatıyor. Bir kasırga sırasında yıkımdan kaçan genç Danielle, babası William’ın onu kurtarması ile beraber hayatını sürdürme şansını elde etmiştir. Bilinmez bir varlık tarafından öldürülmekten son anda kurtarılan Danielle, hayatta kalan son kişi olduğunu, bayıldıktan sonra gözlerini açtığı bir hastanede acı bir şekilde öğrenir. Dr. Cecilia Reyes isimli bir kadın tarafından yönetilen bu hastanede, Dr. Reyes genç Danielle’e artık bir mutant olduğunun da haberini verir. 


Bu yeni durumla beraber birçok yeteneği olduğunu da keşfetmeye başlayan Danielle, çok geçmeden diğer mutantlarla da tanışma fırsatını elde etmiştir. Sam, Bobby, Illyana ve de Rahne, Danielle gibi büyük trajedilerden geçtikten sonra, Dr. Reyes tarafından hastaneye getirilen ve mutant olduklarını keşfeden gençlerdir. Hayatları bir anda acı ama şaşırtıcı bir şekilde kökten değişen bu beş genç mutant, X-Men’e katılmak için eğitildiklerine ve antrenman yaptıklarına inanmaktadırlar. Dr. Reyes’ın sürekli gözlemlediği ve tehlikeli oldukları için hastane sınırlarından çıkmamalarını öğütlediği bu beş genç, çok geçmeden durumun sandıkları gibi olmadığını anlayacak ve kendilerini çok daha farklı bir tehlikenin içinde bulacaklardır.


Amerika Birleşik Devletleri’nde 28 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girerek oldukça büyük bir ses getiren bu film, seri olarak piyasaya sürülmek isteniyor. Film, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, uzun bir süreye yayılarak çekilmiş olup, eleştirmenlerden hem pozitif hem de negatif birçok yorum almıştır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

7 yorum