1,581 Görüntülenme
Yeraltı Savaşı
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 123

Yeraltı Savaşı

(The War Below)
Kategori
Yönetmen
Senaryo J.P. Watts, Thomas Woods

The War Below filmi tür olarak dram, tarihi ve savaş kategorilerine girmektedir. Filmin orijinal dili İngilizcedir. IMDB puanı 6.3 olan film İngiliz yapımıdır ve gerçek olaylardan esinlenerek yapılmıştır.


I.Dünya Savaşı sırasında İngiliz cephesi… ve Almanlarla savaşan İngilizler. Messines Savaşı ölümcül bir şekilde tüm hızıyla devam etmektedir. İngilizler, Almanları durdurabilmek için yol arıyorlardır. Bir gün İngiliz komutanları arasında yapılan bir görüşme sonrasında ortaya atılan bir fikir ise Alman cephesini tümünden yok edebilmek için altlarına bomba yerleştirip onları patlatmak olur. Bazılarına bu fikir pekte gerçekçi gelmezken Albay 'Hellfire Jack' Norton-Griffiths’in bu fikrin başarılı olacağına inancı tamdır. Peki, bu gerçekten mümkün müdür? 


Plan yer altından tünel kazıp Alman cephesinin altına kadar ulaşmak ve oraya Almanların haberi olmadan bomba yerleştirmektir. Bunun üzerine kömür madeninde çalışan şimdiyse savaşta ülkesi için her şeyi yapmaya razı olan bir grup madenci görevlendirilir. Albay Jack dışında kimse bu görevi birkaç madencinin başarabileceğine inanmıyordur. Çünkü madenciler hayatlarında savaş görmemişlerdir ve bir savaşta meydana gelebilecek durumlar için eğitimsizdirler. Albay, komutanından sadece dört ay ister. Dört ay içinde görevin başarıyla sonuçlanacağına onu ikna eder. Peki bu görev Albayın vaat ettiği gibi dört ay içinde başarıyla tamamlanabilecek mi? Görevlendirilen askerler başarılı bir şekilde görevlerini tamamlayıp kahraman olarak geri dönebilecekler mi? Ve bu görev başarılı olursa İngilizlerin düşündüğü gibi savaşın seyri değişecek mi?


Yer altında mücadele veren bir grup madenciyi izleyeceğimiz bu yapımı beyaz perdeye aktaran yönetmen J.P. Watts’dır. Watts aynı zamanda senaryoda da yer almaktadır. Senaryodaki diğer isim ise Thomas Woods’dur. Yeraltı Savaşı’nın oyuncu kadrosunda başı çeken isimler The Machine ve Dead Mine filmlerinden Sam Hazeldine, Humans dizisinde izlediğimiz Tom Goodman-Hill, Instrument of War filminden Elliot James Langridge ve Anne Boleyn dizisinden Kris Hitchen’dır. Filme sitemizde 4k formatta ve dublajlı versiyonlarında erişebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum