157 Görüntülenme
Ajan Oyunu
3.8 IMDB Puanı
10 1 4 9642

Ajan Oyunu

(Agent Game)
Kategori
Senaryo Mike Langer, Tyler W. Konney

Kimsenin güvende olmadığı, herkesin hayatının büyük bir tehlike altında olduğu bir film olarak sinemaseverlerin karşısına çıkan Agent Game; günün birinde büyük bir komploya kurban giden bir CIA görevlisinin başından geçen tehlikeli olayları konu alıyor. Yanlış giden bir sorgunun ardından tüm CIA tarafından günah keçisi ilan edilen bu adam, kendisini bir teslim operasyonunun hedefi olarak bulacaktır. Her geçen saniye heyecanın daha da arttığı Agent Game’in yönetmenlik koltuğunda Grant S. Johnson otururken, filmin senaristliğini ise Tyler W. Konney ve Mike Langer üstleniyor. İlk olarak 8 Nisan 2022 tarihinde izleyicilerle buluşan Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan bu film, aksiyon ve gerilim türlerinde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. IMDB puanı 3.8 olan 4k formattaki yapımın oyuncu kadrosunu ise Mel Gibson, Jason Isaacs, Katie Cassidy, Annie Ilonzeh, Rhys Coiro, Barkhad Abdi, Paul Burke, Adan Canto ve Andrew Masset gibi isimler oluşturuyor.


CIA’de görevli bir sorgulama ajanı olan Harris (Demor Mulroney), bu işte CIA’in bir numara olarak gördüğü ve gerçekten de işinin en iyilerinden biri olan bir adamdır. Her ne kadar bugüne dek pek fazla hata yapmamış olsa da kısa süre sonra Harris’in girdiği bir sorgu, onun başının büyük bir belaya girmesine neden olacaktır. Çünkü bu zamana kadar yüzlerce sorgulama yapan Harris, girdiği bu sorguna işin kontrolünü elinden kaçırmıştır. Yanlış giden bu sorgulamanın ardından tüm ajans tarafından günah keçisi ilan edilen Harris, her ne kadar işin bu boyuta geleceğini düşünmese de; kısa süre sonra kendisini tehlikeli bir operasyounun hedefi olarak bulur.


Bunca zamandır hizmet ettiği CIA’den bu sefer kendisini kaçarken bulan Harris’i geri getirmekle görevlendirilen ekip ise bu garip görev ilerledikçe birbirlerini ve aldıkları emirleri sorgulayacaktır. Bu sırada Olsen (Mel Gibson) ve Visser (Annie Ilonzeh) isimli iki üst düzey istihbarat uzmanı ise Harris’in aslında suçlu olmadığını fark edecek ve gerçeği ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın