56,977 Görüntülenme
Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1
4.9 IMDB Puanı
10 1 5 5556

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Temple Hill
  • Film Süresi 117 dakika
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 11 ödül & 22 Adaylık.

Serinin dördüncü filmi Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1’in yönetmenliğini Bill Condon yapmıştır. Filmin senaryosu önceki filmlerinin de senaristliğini yapan Melissa Rosenberg tarafından kaleme alınmıştır.


Şafak Vakti Bölüm 1, Quileute arazisindeki Kara Ev’de başlamaktadır. Jacob (Taylor Lautner) evden fırlayarak yere resmi bir davetiye düşürür. Jacob'ın babası Billy (Gil Birmingham) peşinden koşar ama Jacob kurt şekline girer ve yağmur ve ormana doğru koşar. Billy davetiyeyi alır ve Bella (Kristen Stewart) ve Edward'ın (Robert Pattinson) düğünü için olduğunu görür. Bella'nın her iki ebeveynleri de düğün davetiyesi alır. Charlie'nin (Billy Burke) heyecanlanmadığı ve Bella'nın kalbini kırdığı için Edward'a kızdığı açıktır. Diğer yandan Renee (Sarah Clarke) ise heyecanlıdır ve daveti kocası Phil (Ty Olsson) ile paylaşırken belli ki bunu beklemektedir.


Düğünden bir gün önce ve Cullen'lar mülklerini düğüne hazırlanmaktadırlar, hepsi de kendisini son ayrıntısına kadar görevlendiren Alice (Ashley Greene) yönetimindedir. Bella'yı "bolca güzellik uykusu" için eve gönderir, ancak Bella kötü uyur. İlk olarak, yatmadan hemen önce, Edward onu görmeye gider veBella'nın vampir olmasına karşı bir uyarı olarak dönüştükten kısa bir süre sonra, kan için insanları avladığını, kendi başına saldırdığı zamanı anlatır. Sonra Bella, hem Edward'ın smokini hem de Bella'nın elbisesini bir yığın cesedin önünde dururken kanla kaplı bir şekilde rüyasında görür. 


Bella, uyuyamadığı için düğün gününde Alice'le yüzleşmek zorundadır, ancak Alice, Bella'nın, Cullen ailesine katılmasının kesinliği sonunda hepsinin üzerine çıktığı için Rosalie'nin (Nikki Reed) sonunda Bella'ya ısınmaya başladığını görmekten memnuniyet duyar. Bella'nın ailesi, Alice'in hoşuna gidecek şekilde, ona saçına takması için safir kaplı bir saç tarağı verir.


Charlie koridordan aşağı doğru yürümeye başladığında Bella kaygılanmaya başlar, ancak Edward'ı sunakta görmek endişesini geçirir. Düğün yeminleri konuşulur ve yeni Bay ve Bayan Cullen, tüm konuklar alkışlarken tutkulu bir şekilde öpüşürler. Düğün konukları arasında Quileute kabilesinden Billy, Sue Clearwater (Alex Rice) ve oğlu Seth (Boo Boo Stewart) ve Bella'nın eski okul arkadaşı Mike (Michael Welch), Jessica (Anna Kendrick), Angela (Christian Serratos) vardır. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum