61,346 Görüntülenme
Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 6017

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Temple Hill
  • Film Süresi 115 dakika
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 21 ödül & 15 Adaylık.

Film serisinin son gösterime giren filmi olan Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2’nin yönetmenliğini Bill Condon yapmıştır. Filmin senaryosu tüm serisin senaristi Melissa Rosenberg tarafından yazılmıştır.


Son filmde Bella yeni bir dünyaya uyanır. Duyguları keskinleşmiş daha, güzel ve güçlüdür hatta Edward'ın bile kucaklaşmasının şiddetinden çekinmesine neden olacak kadar güçlüdür. Bella bebeğini görmek ister ama yeni doğmuş bir vampir olarak kana susamıştır ve Edward bebeklerini görmeden önce avlanıp beslenmesini önerir. Av sırasında Bella, bir kaya tırmanışçısının beklenmedik varlığı karşısında dikkati dağılır. Dağcı, dizini kayaların üzerinde sürtünerek kanamasına neden olduğunda, Bella kontrolü kaybetmeye başlar ve ona ulaşmak için kayaya koşar. Edward onu geri dönmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Boğazında yanan kan susuzluğunu hissedebilse de, Bella'nın iradesi o kadar güçlüdür ki, peşinden gitmemek için kendini kayadan bir göle atabilir. Bella daha sonra küçük bir geyiği takip etmeye başlar. Geyiği yemek isteyen bir dağ aslanı görür, bu yüzden dağ aslanına saldırır ve onu yer.


Kana olan açlığını dindirir ve bebeğini görmek için sabırsızlıkla Cullen evine döner. Jacob onunla dışarıda buluşur ve Bella'nın kızgınlığına pek de hazır olmadığından endişesini dile getirir. Jacob, Bella'nın bebeğin iyiliği için kokusuna alışması konusunda ısrar etmektedir. Bella'nın kafası karışır ve Edward, Jacob'a kafasını sallayarak, Bella'ya, Renesmee'ye olanları söylememesi için onu uyarır. Bella artık bir kurt olan Jacob'un gerçekten kötü koktuğunu fark eder. 


Edward, Jacob'a, Bella'nın, Renesmee ile tanışabileceğini garanti eder ve Bella sonunda onunla yeniden bir araya gelir. Renesmee elini Bella'nın yanağına koyar ve ilk anısını Bella'ya gösterir. Jacob hala endişelidir ve Bella, Jacob'un, Renesmee'ye damgasını vurduğunu ve bu nedenle ömür boyu ona bağlı olduğunu öğrenirken, tüm klan farklı derecelerde eğlenceyi izlemektedir. Kızgınlıkla, onunla mantık yürütmeye çalışan Jacob ile yüzleşir. Onu itip kakarak çocuğu üzerinde hiçbir hakkı olmadığını söyler. Seth ve Leah, kurt biçimleriyle Jacob'u korumaya çalışırlar ve Bella, Jacob'u korumak için harekete geçtiklerinde, Seth'i öfkeyle bir ağaca vurur. Anında pişman olur. Jacob nihayet Bella'yı Renesmee'yi sadece güvenli ve mutlu görmek istediğine ikna etmeyi başarır. Jacob ve Bella'nın neden hiç birlikte olamayacağı ve Bella'nın hamileliği sırasında Jacob'un yanında olmak istemesinin nedenini anlar. Onu her zaman yanında isteyen Renesmee’dir. Yine de hoşnutsuz olsa da Bella, Jacob ve Renesmee'yi ayıramayacağını kabul etmeye kendini zorlayacaktır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum