625 Görüntülenme
Amandla
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 57946

Amandla

Kategori
Yönetmen
Senaryo Nerina De Jager

Nerina De Jager’ın yönetmen ve senarist koltuğunda yer aldığı Amandla isimli 4k formatındaki dublajlı filmde Israel Matseke – Zulu, Thabo Rametsi ve Lemongang Tsipa isimleri filmin başrol oyuncu kadrosunda yer alan simalardır. Nkosana ve Impi isimli iki yetim kardeşin yıllar sonra yaşadıklarını konu alan film, kardeşlerin birbirlerine olan gerçek sevgilerinin ve gerçek sadakat duygularının teste tabi tutulmasını ele almaktadır. 


Nkosana ve Impi yetim olarak büyümüşlerdir ve oldukça zorlu hatta sırlarla dolu yaşamlara sahiplerdir. İkisi de yetim olarak büyüyen iki kardeşin yolu düşünülenin aksine çok zıt gelişmiştir. Birisi kendisini suç dünyasına kaptırırken, bir diğeri de polis olup suçlulara karşı savaşmayı seçmiştir. 


Aradan geçen yıllardan sonra Nkosana polis olmuş ve hayatını basit ancak temiz bir şekilde kazanmaya karar vermiştir. Impi ise kardeşinin aksine suç dünyası ile kendi kurduğu ailesini geçindirmeye çalışmaktadır. Eşi hamile olan ve çok paraya ihtiyacı olan Impi iyice dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu durum yüzünden patronu da onun hakkında derin bir araştırma yapmıştır ve sonunda abisinin polis olduğunu öğrenmiştir. Bu durum ise Impi için korkunç bir durumdur çünkü abisi polis olan bir adama suç dünyasında güvenmeleri imkânsız gibidir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasının ardına Impi’nin patronu onunla yüzleşir ve açıkça ona güvenmediğini ve eğer herhangi bir sırlarını abisine söylediyse bunu sadece kendi canıyla değil henüz doğmamış çocuğunun canıyla da ödeyeceğini açıkça belirtmiştir. Patronu açık bir şekilde Impi’den kendisini kanıtlamasını ve üstü kapalı olarak da abisini öldürmesini söylemiştir. Ancak bu Impi için neredeyse imkânsız bir seçimdir. Bir yanda henüz doğmamış çocuğu ve diğer yanda da hayatta sahip olduğu tek abisi bulunmaktadır. Impi sonunda hangi yolu seçecektir, abisini öldürüp karısını ve henüz doğmamış çocuğunu mu koruyacaktır, yoksa her şeye rağmen başka bir yol seçip herkesi kurtarmanın bir yolunu mu bulacaktır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum