242 Görüntülenme
Amatörler Gecesi
5.1 IMDB Puanı
10 1 6 17813

Amatörler Gecesi

(Amateur Night)
Kategori
Senaryo Lisa Addario, Joe Syracuse

Sinemaseverleri güldürmeyi fazlasıyla başaran 4k film formatlı Amateur Night, bir mimarlık öğrencisi olan Guy Carter’i konu alıyor. Kısa süre sonra baba olmaya hazırlanan Guy, henüz bir işi olmadığı için bir an önce iş bulmaya çalışmaktadır. Günün birinde bulduğu şoförlük işi ise genç adamın hayatını değiştirecektir. 5 Ağustos 2016 tarihinde beyaz perdeyle buluşan bu eğlenceli yapımın yönetmenlik kolduğunda Lisa Addario ve Joe Syracuse otururken, filmin senaryosu da Addario ve Syracuse’in imzasını taşıyor. Komedi türünde karşımıza çıkan yapım, IMDB’den de 5.1 puan alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jason Biggs, Janet Montgomery, Ashley Tisdale, Bria L. Murphy, Jenny Mollen ve Steven Weber gibi isimler bulunuyor.


Mimarlık doktorası yapan bir adam olan Guy Carter (Jason Biggs), eşi Anne (Jenny Mollen)’in hamile olması nedeniyle iş bulma konusunda büyük bir telaş yapmıştır. Gün geçtikçe faturaların birikmesiyle birlikte iş bulması gerektiğini düşünen genç adam, günün birinde eşi Anne’in yardımıyla bir şoförlük ilanı için görüşmeye gider. Her ne kadar bu işi istemese de eşi söylediği için görüşmeye giden Guy’un düşündüğü, sıradan bir pizza şoförü olmaktır. Ancak işvereninin Nikki (Janet Montgomery) isimli bir hayat kadını olduğunu gören Guy, adeta şok olur. Pek de bir seçeneği olmadığı için Nikki’in teklifini kabul eden ve onun şoförlüğünü yapmaya başlayan Guy, kısa süre sonra kendisini beklenmedik maceraların içerisinde bulacaktır. 


Henüz ilk duraklarında bir yanlış anlaşılma yaşayan ikili, birlikte ne kadar sıradışı bir yolculuğa çıktıklarının farkına varmışlardır. Bir süre sonra Nikki’in iki arkadaşı olan Jaxi (Bria Murphy) ve Fallon (Ashley Tisdale) ile birlikte bir bekarlığa veda partisine katılabilmek için Beverly Hills’te bulunan lüks bir otele giden Guy, kendisini daha önce yakınından bile geçmediği ortamların içerisinde bulacaktır. Tüm bunlar olurken tehlikeden de uzak durmayı başaramayan Guy ve Nikki, kısa süre sonra birkaç polisin hedefi olacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın