2,436 Görüntülenme
American Underdog
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 210

American Underdog

Kategori
Senaryo Kurt Warner, Michael Silver, Jon Erwin

Green Bay Packers, Iowa Barnstormers, St. Louis Rams, New York Giants ve de Arizona Cardinals takımlarında kendisine muhteşem bir futbol kariyeri yaratmayı başaran ve asıl adı Kurtis Eugene Warner olan ünlü oyun kurucunun hayatına farklı ve daha insani bir bakış açısı getiren yapımda Kurt Warner’ın ünlü bir oyun kurucu olmadan önceki yaşamı da ele alınmaktadır. 


NFL’in gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden birisi olan Kurt Warner, 2010 yılının Ocak ayında emekli olana kadar birbirinden muhteşem maçlara imza atmıştır. Karısı Brenda ile gerçek bir evliliğe ve yedi çocuğa sahip olan Kurt, hayatı boyunca önüne gelen engebeleri de eşi ile birlikte aşmıştır. Fakat Kurt hayatı her ne kadar yıldız tozu ile kaplı sanılsa da aslında adını NFL tarihine yazdırmak için çok büyük mücadeleler vermiştir. Medyaya yansıyan kadar yansımayan sorunları da olan Kurt kimse bilmese de hayatının bazı noktalarında futboldan kopma aşamalarına da gelmiştir. Ancak bu dönemleri Tanrıya sığınarak ve eşinin desteği ile her zaman aşmayı başaran Kurt bu yolculuğunun sonunda dünya çapında tanınan bir Amerikan futbolu, oyun kurucusu olacaktır. 


Ulusal Futbol Liginin efsane isimlerinden olan Kurt Warner’ın hayatına objektif bir bakış açısı olan American Underdog filmi aslında Kurt Warner ve Michael Silver’ın, All Things Possible adındaki kitabından Jon Erwin tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır. 4k film formatıyla da zenginleştirdiğimiz yapımın yönetmen köşesinde ise yine Jon Erwin ile Andrew Erwin isimleri yer almaktadır. Ulusal Futbol Liginin en iyi oyun kurucularından olan Kurtis Eugene Warner’ın hayatındaki zorlukları ve yaşadığı ikilemleri, aile ve Tanrı inancını net bir şekilde yansıtmayı başaran Türkçe dublajlı yapımda Hayden Zaller ile Anna Paquin ve de Zachary Levi isimleri ise ünlü oyuncunun hayatının anlatıldığı filmde başrol oyuncu ekibinde yer alan isimlerdir. Acaba Kurtis Eugene Warner bir yıldız olabilmek için neleri feda etmişti?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum