569 Görüntülenme
Ayrıldık
4.9 IMDB Puanı
10 1 5 52082

Ayrıldık

(We Broke Up)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jeff Rosenberg, Laura Jacqmin

We Broke Up isimli yapım, 2021 yılında vizyona girmiş olan bir Amerikan komedi filmidir. 4k filmin yönetmenliği Jeff Rosenberg tarafından yapılmıştır. Senaryosu yine Jeff Rosenberg eşliğinde Laura Jacqmin tarafından kaleme alınmıştır. Filmin başrolleri Aya Cash, William Jackson Harper ve Sarah Bolger isimli oyunculardan oluşmaktadır. Yan oyuncuları ise Tony Cavalero, Peri Gilpin, Kobi Libii, Azita Ghanizada, Zak Steiner, Larisa Oleynik ve Eduardo Franco isimli oyunculardır.


On yıldır birlikte yaşayan çift Lori ve Doug uzaktan bakıldığında oldukça mutlu görülen bir çifttir. Ancak ilişkileri daha yakından incelendiğinde aslında hiç de öyle olmadıkları anlaşılır. Doug, on yıldır birlikte olmalarının verdiği güvenle Lori’ye evlenme teklif eder. Ancak Lori bu evlenme teklifine ne evet ne de hayır dediğinde Doug neye uğradığını şaşırır. Bunun üzerine çift bir ayrılık kararı alır. Ama bu ayrılık kararları çok ters bir ana denk gelmiştir. Lori’nin kız kardeşi olan Bea dört hafta önce tanıştığı Jayson ile evlenmek için düğün hazırlıkları yapmaktadır. Üstüne üstelik Lori ve Doug’ı da önceden davet etmiş ve çift bu daveti olumlu cevaplamıştır. Çiftin daveti olumlu cevaplaması üzerine Lori ve Bea’nın annesi Adelaide gelin ve damattan önce Lori ve Doug’ın geleceği bir düğün organizasyonu planlamıştır. Tüm bu olaylardan dolayı bir aile draması istemeyen ve Bea’nın özel gününü sabote etmek istemeyen çift, hala birlikteymiş gibi numara yapmaya başlarlar. Düğüne gitmek için yola çıkan çiftin aralarındaki sessizlik garip bir hal alır. Düğüne vardıklarında ise ilişkilerinin bozulmasına sebep olan temel sorun hakkında konuşmak yerine sorunlarının etrafından dolaşırlar.


Kendilerini böyle bir rol içinde bulduklarında da nihayetinde ilişkilerinin bozulmasına sebep olan konular hakkında konuşmaktan başka bir şansları olmadığını fark ederler. Bir yandan onları gören herkes ilişkilerinin ne kadar mutlu gözüktüğünü söylerken diğer yandan da aileleri artık evlenmelerini istemektedir. Doug ve Lori ise aralarında geçen diyaloglarda hala birbirlerine karşı bir şeyler hissettiklerini anlarlar. Yaşadıkları onca olay hakkında konuşan çift, nostaljik bir duygusallığa kapılır. Ancak çiftin bir de geri dönüş yolu vardır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın