5,400 Görüntülenme
Ben Zlatan
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 579

Ben Zlatan

(I Am Zlatan)
Yönetmen
Senaryo Jakob Beckman, David Lagercrantz

Barcelona futbol takımına transfer olduğu zaman takımın tarihinde adını en pahalı ikinci oyuncu olarak yazdıran Ibrahimović’in hayatını ele alan filmde Jens Sjögren yapımın yönetmenliğini üstlenen isimdir. David Lagercrantz’in romanını senaryoya uyarlayan ve yapımı biyografik spor ve drama tarzına çeviren isim ise Jacob Beckman’dır. 4k film formatının yanı sıra dublajı da hazırlanmış olan I Am Zlatan filminde Cedomir Glisovic ile Granit Rushiti ve de Dominic Andersson Bajraktati isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosunda yerini alan isimlerdir. 


Ibrahimović babasının 1977 yılında göç etmiş olduğu İsveç’de burada tanıştığı bir Hırvat kadını ile evlenmesi üzerine hem Hristiyan hem de Müslüman dinleri arasında büyümeye başlamıştır. İlk futbol takımına sadece altı yaşında başlayan Ibrahimović daha ilk maçında hem de takımı 4-0 yeniliyorken sadece devre arasında oynaması sonucunda takımına o anda sekiz golü kazandırmasıyla içindeki cevher de ortaya çıkmıştır. Bu dönemden sonra futbol hayatının bir parçası haline gelen Ibrahimović daha sonra gençler ligine transfer olmuş ve burada da yeteneğini konuşturmaya devam etmiştir. 


Fakat on beş yaşına geldiğinde hayatındaki bazı durumlar nedeni ile futbol oynamak yerine rıhtımda çalışmayı tercih eden Ibrahimović’in kurtarıcısı ise teknik direktörü olmuştur. Ibrahimović teknik direktörü sayesinde yeniden çim sahalara geri dönmüştür ancak bu sefer de futbolu kariyer olarak ele almaya karar verdiğinden üniversiteyi bırakmış ve bütün zamanını da futbola ayırmıştır. Bu kararı ise kısa zamanda Ibrahimović’i dünyanın en pahalı futbolcuları arasına sokacak ve adını futbol camiasına altın harflerle kazımasına olanak sağlayacaktır. 


Bu muhteşem filmde ise Bosna Hersek asıllı ve Müslüman bir babadan gelen Ibrahimović’in hayatı detayları ile ala alınmıştır. Ibrahimović’in hayatında verdiği kararlar ve bu kararların sonuçları filmde dram öğeleri ile gerçekçi bir dille yansıtılmıştır. Bakalım Ibrahimović dünyanın sayılı futbolcuları arasına girene kadar hayatı boyunca ne gibi zorluklarla mücadele etmek zorunda kalmıştır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum