554 Görüntülenme
Beni Bırakma
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 49876

Beni Bırakma

(I Carry You with Me)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Heidi Ewing, Alan Page
Ödüller 4 ödül & 24 Adaylık.

Gerçek bir hayat hikâyesinin anlatıldığı 4k formatlı I Carry You with Me filmi Ivan ve Gerardo isimli iki adamın yasak aşlarını ve bu aşkları uğruna yaşadıkları zorlukları ele almaktadır. Ivan daha önce evlenip ayrılmış ve bir tane de oğlu olan bir aşçıdır. Ivan aşçılık mesleğinde ilerlemek istemektedir ancak bulunduğu küçük Meksika kasabası buna pek izin vermemektedir. Bu sırada da Gerardo isimli bir öğretmen de bu bölgede yaşamaktadır. Ivan ve Gerardo bir arkadaş toplantısında tanıştıklarında ise her ikisinin de hayatı sonsuza dek değişmiştir.


Ivan oğlu için sürekli çalışmakta ve ona çok daha iyi bir hayat sunmak istemektedir. Henüz küçük olmasına rağmen ihtiyaçları her geçen gün artan oğluna yetişmeye çalışan Ivan artık zorlanmaya başlamıştır ve bir şeyler yapması gerektiğini de çok iyi bilmektedir. Ivan’ın zorlu hayatına ise Gerardo isimli bir adam girdiğinde Ivan kendisini seçimler dünyasında bulur. 


Ivan, Gerardo’ya aşık olmuştur ancak bunu ne karısına ne de çevresine anlatamaz. Birlikte olan çift her ne kadar mutlu olsalar da bu mutluluklarının sonsuza dek bu şekilde devam etmeyeceğini de bilmektedirler. Küçük bir bölgede uzun süre sır saklanamayacağını ve oğlunun ihtiyaçlarına da elindeki az maaşlı işinin daha fazla dayanamayacağını bilen Ivan hayatının en zor kararını verir ve New York’a kendisine yeni bir iş bulmak için gider. Bu özgürlükler ülkesinde rahat edeceğini ve her sıkıntının bittiğini düşünen Ivan şimdi de aşk acısı çekmektedir ve Gerardo’yu yanında istemektedir. Ancak Ivan kısa süre içinde Amerika’nın bile henüz eşcinsel hayata hazır olmadığını ve halkın çoğunun bu duruma şiddetle karşı olduğunu anladığında her şey için çok geçtir. Ivan artık hayatını nasıl yönlendirmesi gerektiğini ve Gerardo için bir karar vermesi gerektiğini bilmektedir ancak bu kolay bir karar değildir. Eşcinsel yaşamını ne ailesine ne de tanıdıklarına asla açıklayamayacağını bilen Ivan hayatının en zor anı ile karşı karşıya gelmiştir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın