503,514 Görüntülenme
Black Adam
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 50108

Black Adam

(Black Adam)
Senaryo Adam Sztykiel, Rory Haines, Sohrab Noshirvani

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın birçok yerinde 21 Ekim 2022 tarihinde beyazperdeyle buluşacak olan Black Adam, Shazam’ın şeytani kardeşi olan Aksiyon Filmleri Black Adam’ın hikayesini sinemaseverlerin karşısına çıkarıyor. DC’nin çizgi romanlarından uyarlanarak beyazperdeye aktarılan bu yapımda, her ne kadar dünyaya kötü biri olarak gelse de Black Adam; bir gün kısmen de olsa kötü adam olmayı bırakmaya karar verir. Bunun ardından geçmişte yaptıklarını affetirebilmek amacıyla bir anti-kahramana dönüşen Black Adam, Antik Mısır döneminde 5000 yıllık bir hapis cezasına çarptırıldığında; hapis süresi bittiğinde modern zamanda ortaya çıkacaktır. Yönetmenlik koltuğunda Jaume Collet-Serra’ın oturduğu bu yapımın senaristliğini ise Otto Binder, C.C. Beck ve Adam Sztykiel gibi isimler üstleniyor. ABD yapımı olan film, aksiyon; fantastik ve bilim kurgu türlerinde izleyicilerin karşısına çıkıyor. IMDB puanı 7.7 olan 4k yapımın oyuncu kadrosunu ise Dwayne Johnson, Carter Hall, Albert “Al” Rothstein, Sarah Shahi ve Marwan Kenzari gibi isimler oluşturuyor.


Black Adam (Dwayne Johnson), Shazam’ın kardeşi olarak dünyaya gelen ancak kardeşine oranla biraz daha kötü bir adamdır. Başlarda Shazam’ın şeytani ikizi olarak dünyaya gelen ve bu uğurda bazı kötü şeyler yapan Black Adam, bir gün tüm bu kötülükleri bir kenara bırakmak ister. Bir yandan geçmişini unutup temizleyebilmek, diğer yandan da daha iyi bir gelecek yaratabilmek için bu kararı alan Black Adam’ın kısa süre sonra karşısına çıkan olaylar; onu pek de iyi birine çevirmeyecek, aksine daha da kötü bir adam olmasına neden olacaktır.


Çünkü Antik Mısır’da ortaya çıkan Black Adam, kardeşi Shazam bir rahip olmuşken o her zaman ikinci adam olarak kalmıştır. Ancak yaşadığı Kahndaq antik kentinde günün birinde kendisine insan üstü güçler bahşedilen Black Adam, aynı zamanda uzun süreli bir hapis cezasına çarptırılır. 5000 yıl boyunca tutsak kalmasının ardından modern zamanlara serbest kalan bu kötü adam, Justice Society of America’ın dikkatini hızlıca çekecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum