897 Görüntülenme
Bruised
5.9 IMDB Puanı
10 1 6 84558

Bruised

Kategori
Yönetmen
Senaryo Michelle Rosenfarb
Ödüller 1 ödül

Güzel ve yetenekli aktrist Halle Berry’i hem oyuncu hem de yönetmen olarak izleyeceğimiz Bruised isimli 4k formattaki spor ve dram filminde Michelle Rosenfarb ismi de senarist köşesindeki isimdir. Dövüş sahnelerinin ansızın geliştiği ve nerede ve ne zaman başlayacağını kestirmenin güç olduğu bu filmde Sheila Atim ve Adan Canto isimleri de başrollerde Berry’e eşlik eden simalardır. 


Jackie Justice adıyla da tanınan Jackie bir zamanlar kadınlar dövüş liginde fırtınalar estiren bir dövüşçüyken ansızın aldığı korkunç bir mağlubiyetten sonra bir türlü kendini toparlayamamış eski bir şampiyondur. Jackie bu olayın ardına perişan bir yaşama başlamıştır ancak ne olursa olsun yanında erkek arkadaşı Desi bulunmaktadır. Aç kalmamak için tuvalet temizleyerek hayatını sürdüren Jackie yıllar önce babasına bıraktığı oğlu Manny’nin yeniden hayatına dönmesi ile kendisini yeni bir dönemin başında bulur.


Desi küçük Manny’nin eve gelmesin ardına Jackie ile tartışmaya başlar çünkü kız arkadaşının çocuğa bakamayacağını düşünür. Fakat Jackie’nin başka seçeneği yoktur çünkü Manny’nin babası öldüğü için kimsesiz kalmıştır. Jackie oğlu için yasa dışı bir müsabakaya katılmayı dahi düşünür ve bu dövüşün yapıldığı yere gider. Buraya sevgilisi Desi ile gelen Jackie buradaki konuklar arasında bulunan kindar bir adamın tacizi nedeni ile bu adamı iyice benzetmek zorunda kalır. Jackie’nin bu zorlu olayın üstesinden saniyeler içinde geldiğini gören ve orada olayı izleyenler arasında bulunan bir organizatör ise Jackie ile özel olarak görüşmek ister.


Organizatör Jackie’ye halen yetenekli olduğunu ve eğer ringlere dönmek istiyorsa yeniden kendisine ikinci bir şans vermeye hazır olduğunu söyler. Jackie ise ayağına kadar gelen bu şansı geri çevirmez ve organizatörün teklifini kabul eder. Fakat bu basit bir olay değildir. Jackie yıllardır ringlerden uzak kalmıştır, iyice hamlamıştır ve daha da önemlisi aşması gereken psikolojik sorunları vardır. Tüm bunlara rağmen oğlu için başarması gerektiğini bilen Jackie hem geçmişi ile yüzleşecek hem de sıfırdan yeniden eski kariyerini oluşturmak için ter dökecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum