1,355 Görüntülenme
Büyü
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 156

Büyü

(Spell)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kurt Wimmer

Mark Tonderai’nin yönetmenlik görevini üstlendiği ve Kurt Wimmer’ın senaryosunu kaleme aldığı Büyü filmi korku ve gerilim türündedir. Omari Hardwick, Lorraine Burroughs, John Beasley, Loretta Devine ve Tumisho Masha’nın oyuncuları arasında bulunduğu film 2020 yılında İngiltere’de gösterime girmiştir. Filmde bir adam Doğu Amerika’nın dağlık bir bölgesine uçağıyla düşer ve geleneksel bir Hoodoo büyücüsünün tavan arasında bir yatakta uyanır.


Avukat Marquis T. Woods, karısı Veora ve genç çocukları Tydon ve Samsara ile birlikte Kentucky kırsalına doğru uçar. Ailenin, Batı Virginia'daki bir yakıt istasyonunda birkaç tuhaf yerliyle karşılaşmasının ardından, bir fırtına Marquis'in küçük uçağının düşmesine neden olur.


Marquis, kendisini ücra bir çiftlik evinin tavan arasında hapsedilmiş halde ve ciddi şekilde yaralanmış bir halde uyanır. Hoodoo büyücüsü Eloise, kocası Earl ve dilsiz hizmetkârları Lewis'i tanıtır. Çift, Marquis'in yalnız bulduklarını iddia eder ve hastaneye gitme veya telefon kullanma taleplerini reddeder.


Eloise, Marquis'i hareketsiz kılan tozu kullanmanın yanı sıra, Marquis'e kanından, saçından, tırnak kırpıntılarından ve çamurundan yapılmış kişiselleştirilmiş bir oyuncak bebeği gösterir. Eloise, Marquis'e, bebeği onu sağlığına kavuşturmak için kullanacağına dair güvence verir.


Bir yağmur fırtınası sırasında Marquis, ahırdaki sadık takipçileri ile birlikte bir canlandırma ayinine ev sahipliği yapan Eloise'i izlemek için gizlice dışarı çıkar. Gerçekleştirilen diğer yerel ürkütücü büyülerin yanı sıra, canlı bir kediden çıkarılan gözler kör bir adamın Marquis’i görmesini sağlar.


Marquis, yemeğinden kalan kemiklerin bir insan eli oluşturduğunu gördüğünde, Eloise'in kendisini insan eti ile beslediğini fark eder. Marquis, Tydon'a ait olduğunu anladığı bir dövmeli eti kusar.


Eloise, Earl ve Lewis dışarıdayken, Marquis tabutlarda cesetler bulunan ve çok sayıda büyü için kullanılan bebekler içeren bir mahzeni keşfeder. Marquis ayrıca 1860'tan kalma, Eloise, Earl ve Lewis'in bir fotoğrafını bulur. Marquis, Eloise'in, yaklaşan kanlı ay sırasında gerçekleştirilmesi planlanan bir aktarım büyüsünün ana hatlarını gösteren kâğıtları bulduğunda aslında hayatını kendi hayatını uzatmak için çalmayı planladığını öğrenir. Marquis, oğlunun çalınan cep telefonunu bulur ve kısa bir süre sonra çiftliğe gelen yerel şerifle temasa geçer. Filmin devamında neler olduğunu merak ediyor ve Marquis’in kurtulup kurtulmayacağını görmek istiyorsanız bu gerilim dolu filmi 4k film izle sayfamız emen bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın