6,168 Görüntülenme
DC Showcase: Constantine – The House of Mystery
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 646

DC Showcase: Constantine – The House of Mystery

  • Yapım Yılı
  • Ülke United States
  • Film Süresi 27 dakika
Kategori
Yönetmen Matt Peters
Senaryo Ernie Altbacker
Oyuncular Matt Ryan,Ray Chase,Robin Atkin Downes

Öncelikle belirtelim ki DC Showcase: Constantine - The House of Mystery çizgi animasyonlar ile rengarenk bir hikayeye dayanan gerçek üstü bir animasyon filmidir. Burada yaşanacak olan bütün olaylar da bu çizgi karakterlerin etrafında şekillenecektir. Peki olaylar nasıl gelişecektir? Öncelikle baş kahramanımız olan kişiyi tanıyalım. Baş kahramanımız, John Constantine adında bir adamdır. John Constantine, uzun bir süredir ajanlık ve dedektiflikte yapmakta olan biridir. İşinde de son derece profesyonel ve de ustadır. Ancak bu görevi gizlice yürütmektedir. Çünkü o bir gizli dedektiftir. Bazen maske takarak bazen sıradan bir insan gibi davranarak bazen de adete insanın gölgesi gibi arkasından giderek enselemeyi başarırdı. Peki her zaman böyle mi olurdu? Hiçbir zaman faka bastığı bir gün olmamış mıydı? 


İşini bu şekilde gizlilik esasına dayanarak ve profesyonelce yaptığı için elinden kimse kurtulamamış ilgilendiği hiçbir mevzuda şu ana kadar yem olmamış aksine başkalarını yem etmiştir. Fakat gün gelip çatmış, işler tersine dönmüştür. Bir gün anlam veremediği bir şekilde birilerinin eline düşer ve bir daha da kaçamaz. Bu yer Gizem Evi olarak bahsedilen bir yerdir. Peki baş kahramanımız olan John Constantine Burdan çıkmanın yolunu nasıl bulacaktır? Daha da önemli olan soru Buradan kurtulmayı başarabilecek midir? Tüm bu kritik soruların cevabını bu animasyon filminin içindeki ilginç dünyaya dalarak birlikte bulabiliriz. O zaman haydi ekran başına! 


Filmin biraz da teknik bilgilerine bakacak olursak; yönetmen olan Matt Peters, senarist Ernie Altbacker tarafından yazılmış olan bu senaryoyu büyük bir titizlik ile ekran başına yansıtmıştır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından hayata geçirilen bu 4k formatlı animasyon filmi 03 Mayıs 2022 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona girmiş ve sonrasında büyük beğeni ile karşılanmıştır. İngilizce olarak yayınlanan filmin Müziklerini Robert J. Kral tasarlamıştır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın