319 Görüntülenme
Dakota
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 24148

Dakota

Kategori
Yönetmen
Senaryo Johnny Harrington

Siz değerli sinemaseverlerin yüzlerini fazlasıyla güldürecek bir film olan Dakota, kısa süre önce sahibini kaybeden bir savaş köpeğine odaklanıyor. Dakota isimli bu savaş köpeği, sahibinin savaşta ölmesinin ardından onun eşinin ve kızının yanına gönderilir. Kısa süre içerisinde aralarında sıcak bir bağ oluşan küçük kız ve Dakota, son derece beklenmedik bir arkadaşlık geliştirmiştir. Ancak bu sırada kasabanın şerifinin bu küçük aileyi evlerinden göndermeye çalışması, ailenin her zamankinden daha da çok bir arada durmasını gerektirecektir. İlk gösterimini 1 Nisan 2022 tarihinde yapan bu keyifli 4k formatındaki yapımın yönetmenlik koltuğunda Kirk Harris otururken, filmin senaryosu ise Johnny Harrington’un imzasını taşıyor. IMDB’den 6.1 gibi başarılı bir puan elde eden yapım, aile türünde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunu ise Abbie Cornish, Lola Sultan, Tim Rozon, William Baldwin, Patrick Muldoon, Lorenzo McGovern Zaini, Roberto Davide ve Jonathan Silvestri gibi isimler oluşturuyor.


Bir ordu mensubu olan Clay Sanders (Jonathan Silvestri), günün birinde girdiği bir savaşın ardından hayatını kaybetmiştir. Arkasında Alex (Lola Sultan) isimli bir kız çocuğu ve Kate (Abbie Cornish) isimli bir eş bırakan Clay, ailesinin derin bir yasa boğulmasına neden olur. Aynı zamanda Dakota isimli bir savaş köpeğine sahip olan Clay’in ölümünün ardından Dakota, Alex ve Kate’in yaşadığı çiftlik evine gönderilir. Kendilerine ait olan küçük ve şirin bir çiftlik evinde yaşayan bu anne ve kızı, her ne kadar kısa süre önce ailenin babasını kaybetmiş olsa da; Dakota’ın yanlarına gelmiş olması onları az da olsa toparlamaya başlamıştır.


Kısa süre içerisinde yeni yuvasına alışmaya başlayan Dakota, aynı zamanda Alex ile de beklenmedik bir bağ kurmuştur. Her anını birlikte geçirmeye başlayan Alex ve Dakota, artık son derece samimi bir bağ kurmuştur. Ancak kasabanın yozlaşmış şerifi Danforth’un bu aileyi toprağından etmeye çalıştığında, Alex; Dakota ve Kate yuvalarını kaybetmemek için ellerinden ne geliyorsa yapacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın