772 Görüntülenme
DC Süper Evciller Takımı
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 54643

DC Süper Evciller Takımı

(DC League of Super-Pets)
Senaryo Jared Stern, John Whittington

DC’nin 29 Temmuz 2022 tarihinde sinemaseverlerle buluşturduğu bu eğlenceli animasyon filmi, izleyicilere bu sefer süper kahramanlarımızın maceralarını değil; onların evcil hayvanlarının başından geçen olayları sunuyor. Son saniyesine kadar büyük bir merakla izleyeceğiniz DC League of Super-Pets yapımında, sahiplerinin kaçırılmasının ardından onları kurtarabilmek için kolları sıvayan Superman’ın köpeği Krypto’yı; Batman’in tazısı Ace’i, Wonder Woman’ın kangurusu Jumpa’yı, Flash’ın süper hızlı kaplumbağası Whatzit’i ve Supergirl’in atı Cornet’i göreceğiz. Sahiplerinin Lex Luthor tarafından kaçırılmasının ardından onları kurtarabilmek için amansız bir maceraya girişen bu süper evcil hayvanlar, amaçlarına ulaşıp sahiplerini sağ salim geri getirebilecekler midir? 


Yönetmenlik koltuğunda Jared Stern ve Sam J. Levine’in oturduğu 4k formatındaki bu animasyonun senaryosu ise Jared Stern ve John Whittington’un imzasını taşıyor. Animasyon, aksiyon ve macera türlerinde karşımıza çıkan ABD yapımı film; IMDB’den de 7.3 gibi son derece başarılı bir puan alıyor. Filmin seslendirmelerini ise Dwayne Johnson, Kevin Hart, Kate McKinnon, John Krasinski ve Vanessa Bayer gibi birbirinden ünlü isimler yapıyor.


Krypton’dan, Dünya gezegenine gelmelerinin ardından sahibi Superman ile birlikte buraya alışmakta zorlanan bir Süper Köpek olan Krypto, Superman’in kendisine bir iş bulması nedeniyle burada zaman zaman yalnızlık çekmektedir. Bu sırada Krypto’nun canının sıkıldığını fark eden Superman, ona barınaktan yeni bir arkadaş bulmaya gittiğinde; son derece beklenmedik olaylar yaşayacaktır. Çünkü bu barınakta, Adalet Birliği’nin ezeli düşmanı Lex Luthor’un gönderdiği bir kobay faresi olan Lulu da vardır. Meydana gelen esrarengiz bir olayın ardından Luthor, Adalet Birliği üyelerini ele geçirmeyi başarırken; aynı zamanda buradaki bir kriptonit parçası nedeniyle barınakta bulunan tüm hayvanlar kendilerine birer özel güç kazanır. Bu yaşananların ardından başta Batman’in tazısı Ace olmak üzere Adalet Birliği’nin birçok üyesinin evcil hayvanlarıyla işbirliği yapan Krypto, Lex Luthor tarafından kaçırılan sahiplerini kurtarabilmek için kendilerine Süper Evcil Hayvanlar Birliği’ni kuracak ve aynı sahipleri gibi kötülüğe karşı var güçleriyle savaşacaklardır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum