254 Görüntülenme
Dehşet Seansı
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 19655

Dehşet Seansı

(Respira: Transgenesis)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Gabriel Grieco

Orijinal adı Respira: Transgenesis olan ve sitemizde siz değerli gerilim filmi severler için hem dublajlı hali hem de 4k film formatıyla hazırladığımız filmde Gabriel Grieco bu gerilim yüklü yapımın hem yönetmen hem de senarist koltuğundaki isimdir. Leonardo adındaki talihi rast gitmeyen bir pilotun ailesini geçindirmek için kırsal bir bölgede sıradan bir iş bulmasıyla hem kendisini hem de ailesini düşürdüğü korkunç olayları anlatan filmde Lautaro Delgado ile Sofia Gala Castiglione ve de Joaquin Rapalini filmin başrol oyuncu kadrosunda yerlerini alan isimlerdir. 


Leonardo evli ve bir çocuk babası olan bir adamdır. Leonardo her ne kadar muhteşem bir mesleğe sahip olsa da mesleğini yani pilotluğu istediği şekilde yapamamaktadır. Büyük şehirde bir türlü sağlam bir havayolu şirketinde sürekli bir iş bulamayan Leonardo artık pes etmek üzeredir çünkü maddi olarak ailesi bu denli bir iş boşluğuna dayanacak durumda değildir. 


Leonardo yine bir iş bulamamanın sıkıntısı ile boğuşurken aniden karşısına bir iş fırsatı çıkar. Bulduğu yeni iş yine bir pilotluk işi olsa da bir havaalanı yerine kasaba çiftliğidir. Yani Leonardo küçük bir jeti havalandıracak ve belirli zamanlarda da tarlaları ilaçlayacaktır. Tüm yıl boyunca Leonardo’nun yapması gereken tek şey budur. Uçmayı uzun zamandır özlemiş olan ve gerçekten de bir işe ihtiyacı olan Leonardo bu işi kabul eder. Fakat bu işin tek eksik yanı havayolu şirketinde olmaması değildir. Çünkü bu iş her ne kadar sürekli olsa da şehirden çok uzakta ve gözlerden ırak olan küçük bir kırsal kasabadadır. Bu yüzden de hem Leonardo hem de ailesi bu kırsal bölgeye taşınmak ve orada yaşamak zorundalardır. Buna rağmen bir şeyleri düzeltmeye çalışan Leonardo yanına karısı ve oğlunu da alarak yeni kasabasına taşınır. Fakat bu kasaba göründüğü kadar masum bir kasaba değildir. Gözlerden uzak olan bu kasabada korkunç ve iğrenç sırlar saklıdır ve Leonardo’da bu sırları öğrenmek üzeredir!

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın