10,786 Görüntülenme
Deniz Canavarı
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 1100

Deniz Canavarı

(The Sea Beast)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Nell Benjamin, Chris Williams

Okyanusların hakimiyetinin tümüyle canavarlara ait olduğu bir zamanda insanların tek umudu canavar avcılarıdır. Korkusuz kaptan Jacob Holland da yetişkinlerin ve çocukların hayran olduğu, güvendiği o avcılardan biridir. Hayatını, insanları ne pahasına olursa olsun korumaya ve okyanusları o korkunç canavarlardan temizlemeye adamıştır. Hiçbir canavara acımamakta ve hepsini haklamaktadır. Maisie ise canavarlara ve avcılara meraklı ve en büyük kahramanı Jacob Holland olan küçük cesur bir kızdır. Maisie, Jacob Holland'a adeta hayrandır.


Bir gün Maisie ve Jacob'un yolu kesişir ve Maisie, en büyük kahramanıyla tanışır. Jacob bu küçük hayranıyla sohbet eder ve Jacob'la tanıştıktan sonra Maisie artık emindir, o da Jacob'la yola çıkacaktır. Bu isteğini Jacob'a söylediğinde Jacob bu teklifi düşünmeden reddeder. Küçük bir kız çocuğunun canavar avında ne işi vardır?


Jacob'la beraber okyanuslara açılıp canavarları görmeye kararlı olan Maisie, gizlice Jacob'ın gemisine sızar ve gemi okyanusun derinliklerine açılana kadar saklanır. Canavar avı başlamıştır ve kaptan Jacob gemisi ve mürettebatıyla artık okyanusun ortasındadır. Jacob ve tayfası, Maisie'yi bulduğunda geri dönmek için çok geçtir. Yardımcı kaptan Maisie'nin bu cesur hareketi karşısında onu da bu yolculuğa kabul etse de Maisie'yi görünce çılgına dönen Jacob aynı fikirde değildir, küçük kızın onlara ayak bağı olacağından emindir ve onu en yakın limanda indirmeye kararlıdır. Öte yandan Maisie, hayalini gerçekleştirmenin ve kahramanıyla okyanuslarda olmanın heyecanı ve cesaretiyle bu yolculuğa devam etmeye kararlıdır.


Bu yolculukta Maisie ve Jacob beraber maceradan maceraya atlarken ve çeşitli canavarlarla çarpışırken Maisie'nin cesareti ve canavarlara yaklaşımı Jacob'a da birçok şeyi sorgulatacaktır. Kaptan Jacob için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.


4k formatlı ve 2022 yapımı Deniz Canavarı animasyonunun yönetmen koltuğunda 2009 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar Ödülü'ne aday olan Bolt, 2015 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar'ını alan Big Hero 6 (Baymax) ve 2016 Oscar Ödülleri'nde 2 dalda adaylığı olan Moana'dan tanıdığımız ünlü Amerikalı yönetmen Chris Williams var.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum