1,773 Görüntülenme
Don’t Look Up
7.3 IMDB Puanı
10 1 8 179

Don’t Look Up

(Don't Look Up)
Yönetmen
Senaryo Adam McKay, David Sirota
Ödüller 7 ödül & 30 Adaylık.

Jennifer Lawrence’ın canlandırdığı Kate Dibiasky bir astronomi öğrencisidir ve mezun olmuştur. Kate’in okulda Dr. Randall Mindy adında bir profesörü vardır. Dr. Randall Mindy oldukça önemli bir keşif yapmıştır. Bu keşif bir kuyruklu yıldızdır. Lakin bu öyle sıradan bir kuyruklu yıldız vakası değildir. Dr. Randall Mindy’nin keşfettiği kuyruklu yıldız yakın zamanda direk olarak Dünya ile çarpışacaktır. Dr. Randall Mindy ve Kate bununla ilgili insanları ve dünyayı uyarmak isterler. Bunun için bazı girişimler yaparlar ama Dr. Oglethorpe dışında hiç kimse onlara kulak asmaz. Peki Dr. Oglethorpe, Kate ve Dr. Randall Mindy’nin derdine çözüm olmaya yetecek mi? İkili dünyanın sonunun gelmesini önleyebilecekler mi?


4k film formatındaki Don’t Look Up filminin yönetmen koltuğunda oturan isim Succession dizisinin yönetmenliğini yapmış olan Adam McKay’dir. Yapımın iki senaristi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yine Adam McKay iken diğer isim ise The Colbert Report yapımında oynamış olan David Sirota’dır.


Don’t Look Up tür olarak komedi, dram ve bilim kurgu kategorilerine girmektedir. Yapımın IMDB puanı 7.4 gibi oldukça yüksek sayılabilecek bir puandır. Film 2 saat 18 dakika uzunluğundadır. 7 ödülü ve toplamda 30 adaylığı bulunan filmin dili İngilizcedir. 


Filmin oyuncu kadrosunda birçok ünlü ve ödüllü isimler yer almaktadır. Bunlar Romeo + Juliet ve The Basketball Diaries filmlerinde oynamış Oscar ödüllü oyuncu Leonardo DiCaprio, Açlık Oyunları serisindeki Katniss Everdeen karakterine hayat veren Jennifer Lawrence, Mamma Mia ve Oscar ödüllü Tersyüz filminden Meryl Streep, Oscar ödüllü Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi filminden Cate Blanchett, Brawl in Cell Block 99 filminde oynayanRob Morgan, 6 Oscar adaylığı bulunan Kazanma Sanatı filminde oynayan Jonah Hill, Dune: Çöl Gezegeni  ve Beni Adınla Çağır filmlerinde oynayan Timothée Chalamet, Hellboy ve Hellboy 2 filmlerinde kendisini gösteren Ron Perlman, Sam & Cat ve Victorious dizilerinde oynayan Ariana Grande ve daha fazlasıdır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum