63,499 Görüntülenme
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 Gizli Dünya
7.5 IMDB Puanı
10 1 8 6317

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 Gizli Dünya

(How to Train Your Dragon: The Hidden World)
Yönetmen
Senaryo Dean DeBlois, Cressida Cowell
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 5 ödül & 59 adaylık.

Hıçkıdık, Dişsiz'in nadir bir tür olan Gece Öfkesi’nin tek mensubu olmadığını keşfettiğinde, Grimmel adlı tiranın bir ejderha ütopyası olan “Gizli Dünya”yı bulmasından önce kendisi bulmalıdır.


Vikingler, yakalanan ejderhaları kurtararak Berk’e getirmeye devam ediyorlardır. Ancak bu, adanın ejderhalarla dolmasına neden olmuştur. Aşırı kalabalığı azaltmak için Hıçkıdık babasının sözünü ettiği bir ejderha dünyası olan “Gizli Dünya”yı bulmak için yola çıkar. Bu sırada Dişsiz, bir ışık öfkesi ejderhasıyla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Işık öfkesi ejderhası Dişsiz’e güçlerini nasıl kullanacağını öğretmeye başlar. Grimmel tiran da Gizli Dünya’yı aramaktadır. Tiran’dan önce ejderha ütopyasını bulması gereken Dişsiz ve Hıçkıdık ışık öfkesi ejderhasıyla birlik olarak zorlu bir göreve atılırlar. Gizli Dünya’yı ararken kaderleriyle yüzleşme fırsatı bulan Hıçkıdık ve Dişsiz; kendilerini çok büyük bir amacın bekliyor olduğunu farkederler. Ejderhaların gizli ütopyasını bularak dünyayı oluşturmak artık ışık öfkesi ejderhasının da dahil olduğu bu üç kişilik ekibe kalmıştır. Acaba Hıçkıdık, Dişsiz ve Dişsiz’in aşkı ışık öfkesi ejderhası bu görevin altından kalkabilecekler midir?


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 animasyon filminin yönetmen koltuğunda serinin diğer filmlerinin de yönetmenliğini yapmış olan 3 Oscar ödülü’ne aday gösterilmiş olan Dean DeBlois bulunmaktadır. Filmin senaristliğini ise; Dean DeBlois ve Cressida Cowell, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin adlı kitaptan esinlenerek yapmıştır. 


Animasyon filminin seslendirme kadrosunda; Jay Baruchel (Hiccup), America Ferrera (Astrid), Oscar’lı oyuncu F. Murray Abraham (Grimmel), 2 Oscar sahibi Cate Blanchett (Valka), Gerard Butler ( Stoick), Craig Ferguson (Gobber), Jonah Hill (Snotlout) ve Kristen Wiig (Ruffnut) bulunmaktadır. 


Macera ve aksiyon türlerinde bir animasyon filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3’ün IMDb puanı 7.5 olarak karşımıza çıkmaktadır. 22 Şubat 2019 tarihinde gösterime girmiş olan film 104 dakikalık süreye sahiptir. Amerika ve Japonya’nın ortak yapımı olan animasyon filminin dili İngilizce’dir. 129 milyon dolar bütçeyle yola çıkan film dünya çapında 524 milyon dolar civarı hasılat yapmayı başarmıştır. 5 ödül kazanmış olan film, Oscar Ödülü de dahil olmak üzere toplam 60 ödüle adaylığını koymayı başarmıştır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8 yorum