399,635 Görüntülenme
Enola Holmes 2
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 39907

Enola Holmes 2

(Enola Holmes 2)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jack Thorne, Nancy Springer, Harry Bradbeer

İlk filmiyle sinema dünyasının büyük beğenisini toplayan, Sherlock Holmes’in maceraperest kız kardeşi Enola Holmes; bir kez daha sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. 4 Kasım 2022 tarihinde yayınlanan Enola Holmes 2'de sinemaseverler bu sefer Enola’yı kayıp bir kızı ararken görecekler. Kibrit fabrikasında çalışan genç bir kızın kız kardeşinin kaybolmasını araştıran Enola, kısa süre sonra kendisini Londra’nın tam ortasında; heyecan dolu bir kovalamacanın içerisinde bulacaktır. İngiltere ve ABD ortak yapımı olan bu filmin yönetmenlik koltuğunda yine ilk filmde de olduğu gibi Harry Bradbeer oturuyor. Senaryosunu Nancy Springer, Jacy Thorne ve Harry Bradbeer üçlüsünün kaleme aldığı film; sinemaseverler son derece keyifli bir 120 dakika sunarken, aksiyon; macera ve suç türlerinde hem de 4k film formatında karşımıza çıkıyor. IMDB’den de 6.7 puan almayı başaran yapımın oyuncu kadrosunda ise Millie Bobby Brown, Henry Cavill, David Thewlis, Louis Partridge ve Susan Wokoma gibi birbirinden ünlü isimler bulunuyor.


Dram Filmleri Kısa süre önce çözdüğü ilk davasıyla birlikte büyük bir özgüven kazanan Enola Hollmes (Millie Bobby Brown), bunun ardından neden ağabeyi Sherlock (Henry Cavill) gibi olamayacağını düşünür ve onun izinden giderek kendisine bir dedektiflik ajansı kurar. Ancak Enola’ın yeni kurduğu ajansı, pek de onun beklediği gibi gitmemektedir. Çünkü ağabeyi Sherlock varken kimse Enola’ya bir kadın dedektif olduğu için iş vermez. Gün geçtikçe umutlarını kaybeden Enola, günün birinde karşısına kibrif fabrikasında çalışan genç bir kız çıktığında; ikinci davasının peşine düşecektir.


Kibrit fabrikasında çalışan bu kızın, kız kardeşinin kaybolduğunu öğrenen Enola, başlarına geleceklerden habersiz bir şekilde davayı araştırmaya başlar. Davanın peşinden gitmeye başlar başlamaz kendisini Londra’nın ortasında dur durak bilmeyen bir kovalamacanın ortasında bulan Enola, her ne kadar bu zamana kadarki en zorlu davasıyla karşı karşıya kalmış olsa da; başta ağabeyleri olmak üzere herkese bir kadın dedektifin de başarılı olabileceğini kanıtlayacaktır. Bu süreçte Enola, zaman zaman ağabeyinin de yardımına başvuracaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum