43,307 Görüntülenme
Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 4221

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları

(Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore)
Yönetmen
Senaryo J.K. Rowling, Steve Kloves

2022 yapımı bir bilim kurgu filmi olan Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore isimli yapımın yönetmen koltuğunda David Yates bulunmuştur. Senaryosu ise J. K. Rowling tarafından yazılan kitaplardan esin alınarak Steve Kloves tarafından kaleme alınmıştır. Serinin 2018 yılında yapılan Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald isimli 4k formatındaki filminin devamı niteliğindedir. Büyücülük dünyasında on birinci olan film, Fantastic Beasts serisinin ise üçüncü filmidir. Oyuncuları arasında oldukça ünlü isimler olan Eddie Redmayne, Jude Law, Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, Callum Turner, Jessica Williams, Katherine Waterston ve Mads Mikkelsen bulunmaktadır. Önceki filmde yaşanan olayların üzerinde birkaç yıl sonrasını konu alan filmde Albus Dumbledore, Newt Scamender’a bir görev verir. Görev sebebiyle Newt Scamender ve takım arkadaşları kendilerini Gellert Grindelwald isimli kötü büyücünün ordusunun kalbinde bulur. 


1932 yılında Çin’in, Kweilin kentinde, New Scamender Qilin isimli kişinin ruhunu ve geleceğini görebilen büyüsel bir yaratığın doğmasına yardım eder. Ancak Gellert Grindelwald için çalışan Credence Barebone tarafından yönetilen müritlerin saldırısı sonucunda yaratığın annesi ölürken yeni doğan yaratık kaçırılır. Yaratığı ele geçiren Grindelwald, yaratığın güçlerini ele geçirmek için onu öldürür. Ama Qilin’in ikiz doğmuş olduğundan haberleri yoktur. Newt ise genç kardeşi kurtarmayı başarır.


Aralarındaki bir kan antlaşmasından dolayı Albus Dumbledore, Grindelwald ile savaşamamaktadır. Mücadele edemediğinden dolayı da Newt ve kardeşi Theseus ile birlikte bir Amerikan cadısı olan Eulalie “Lally” Hicks’e, Senegal kökenli Fransız olan Yusuf Kama’ya ve bir büyücü olmayan Jacob Kowalski’ye görev verir. Verdiği görev, Grindelwald’ın dünyayı ele geçirme planını bir şekilde alt üst etmeleridir. Yusuf Kama, Grindelwald’ın konseyine bir ajan olarak sızmayı başarır ve grubun geri kalanı Almanya’nın başkenti Berlin’e gider. Burada grup Grindelwald’ın işlediği tüm suçlara rağmen Uluslararası Büyücülük Konfederasyonu tarafından affedildiğini ve hemen ardından da Yüce Mugwump ofisi için adaylık çalışmalarına başladığını görür. 


Grindelwald’ın müritleri Alman Büyü Bakanlığı tarafından verilen emre karşı çıkarak Theseus’u tutuklarlar. Grindelwald’ın rakibi olan Brezilyalı, Vicencia Santos’u da bir suikast ile öldürmeyi planlarlar. Bunun üzerine Dumbledore, Newt ve Lally’e yeni bir görev verir. Bir an önce Newt’in kardeşini kurtarmaları ve suikast girişimini durdurmaları gerekecektir. 


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum