1,022 Görüntülenme
Forever Strong
7.2 IMDB Puanı
10 1 8 95833

Forever Strong

(Forever Strong)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Go Films, Picture Rock Entertainment
  • Film Süresi 112 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo David Pliler, Dony West

Ryan Little’ın yönettiği, David Pliler ve Dony West’in beraber senaryosunu hazırladığı, 7.2 IMDB puanına sahip, bir dalda da ödüle layık bulunan, dram ve spor kategorilerinde yer alan, yetenekli bir Amerikan futbolu oyuncusunun bar çıkışı polisler tarafından yakalanması ve turnuvalardaki rakip takımının koçunun gözetimine verilmesi üzerine yaşadığı buhrandan kurtulmasını ve hatta kendisini yeni baştan keşfetmesinin konu alındığı, 26 Eylül 2008 tarihinde ilk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime giren Forever Strong isimli 4k formatlı filmi sitemizde Daima Güçlü ismi ile Türkçe dublaj filmleri kategorimizden bulabilirsiniz.


Rick Penning isimli geleceği parlak Amerikan Futbolu oyuncusunun her ne kadar spor faaliyetlerinde parlayan bir yıldız olsa da kişisel hayatı için pek de aynısı söylenemez. Rick Penning’in oynadığı takımın koçu bizzat kendi babası Richard Penning’dir ve Koç Richard’ın oğlu Rick ile arası hiç iyi değildir. Birbirlerini seven örnek bir baba oğul oldukları da söylenemez. Kahramanımız Rick bu kişisel bunalımında ve bu bunalımının ister istemez babasının oynadığı takımın koçu olmasından dolayı oyununa da yansımaktadır. Bir akşam yine sarhoş bir halde çıktığı bardan araba sürmeye kalkınca olanlar olur. 


Polis kahramanımızı çevirir ve bu ikinci kez tekrarladığı yanlıştan dolayı onu tutuklar. Her ne kadar sevmese de kendisini takımı için kurtaracağını düşündüğü babası kahramanımızı ıslah evinde çürümeye terk eder. Ancak bu durumun haberini alan rakip takımlardan birinin koçu olan Larry Gelwix, kahramanımızın kefaretini ödeyip gözetiminde tutar. Larry Gelwix’e göre bir erkek önce hayatında başarılı olmalı ardından spor ve kariyerinde de şampiyonluk kaçınılmaz olurdu. Ancak tüm bu uğraş ve tanınan şanslara rağmen kahramanımız Rick Penning, eğer kendisine çeki düzen verip tavır ve tutumlarının değiştirmezse 18 yaşını doldurduğunda eyalet hapishanesinin yolunu tutmak zorunda kalacak ve onu bu yoldan bu kez döndürebilecek hiç kimse olmayacaktı…


Peki, kahramanımız Rick kendisine tanınan bu son şansı iyi değerlendirip hayatına bir çeki düzen verecek miydi? Yoksa bu sefer de hiçe sayıp 18'ini doldurunca hapishanenin yolunu mu tutacaktı?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın