326 Görüntülenme
Geçmişe Dönüş
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 20448

Geçmişe Dönüş

(Memory)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Dario Scardapane, Jef Geeraerts, Carl Joos

Ünlü oyuncu kadrosu ve sürükleyici senaryosuyla birlikte gerilime doyamayacağınız bir film olan Memory, Alex isimli son derece yetenekli bir suikastçinin başından geçen olayları konu alıyor. Her ne kadar kendisine verilen her işi başarılı bir şekilde tamamlasa da günün birinde aldığı yeni bir görevin ardından ahlaki kurallarıyla büyük bir çatışma yaşayan ve en sonunda bu görevi tamamlamaktan vazgeçen Alex, bir yandan hayatını kurtarmaya; diğer yandan da peşindeki FBI ajanından kurtulmaya çalışacaktır. Tüm bunları yaparken Alex, hafızasını anımasama konusunda zaman zaman problem yaşayacaktır. İlk olarak 17 Haziran 2022 tarihinde sinemaseverlerin beğenisine sunulan Memory’nin yönetmenliğini Martin Campbell yapıyor. Senaryosunu Dario Scardapane, Jef Geeraerts ve Carl Joos gibi isimlerin kaleme aldığı yapım; aksiyon ve gerilim türlerinde izleyicilerinin karşısında çıkıyor. IMDB’den 5.6 puan alan yapımın oyuncu kadrosunda ise Liam Neeson, Monica Bellucci, Guy Pearce, Ray Stevenson ve Stella Stocker gibi isimler yer alıyor.


Hayatını mafya dünyasında bulunan tehlikeli insanlardan aldığı işleri hallederek geçindiren Alex Lewis (Liam Neeson), işinde fazlasıyla iyi bir suikastçidir. Bu zamana kadar birbirinden tehlikeli görevlere atılan ancak her birini başarılı bir şekilde atlatmayı başaran Liam’ın önünde, bu sefer her zamankinden çok daha zorlu bir görev vardır. Her zamanki gibi hedefini ortadan kaldırmaya hazırlanan Alex, bu sefer kendisine verilen işte; öldürmesi gerekenin küçük bir kız çocuğu olduğunu fark ettiğinde, etik kurallarıyla karşı karşıya kalacak ve bu işi yapmaktan vazgeçecektir.


Her ne kadar sonuçlarının ne olacağını bilse de bu görevi tamamlamayacağını işverenine söyleyen Alex, kendisini büyük bir tehlikeye atmıştır. Çünkü Alex’in işi tamamlamaması nedeniyle onun peşine birbirinden tehlikeli adamları takan mafya babası, onu öldürmeye kararlıyken; bir de Vincent Serra isimli bir FBI ajanı Alex’in peşine düşecektir. Aynı zamanda bir Alzheimer hastası olan Alex, kime güvenip güvenemeyeceğine bir türlü karar veremezken; kendisini öldürmeye çalışan adamlardan önce davranması gerektiğinin farkındadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum