208 Görüntülenme
Hayaller Diyarı
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 7018

Hayaller Diyarı

(Slumberland)
Senaryo David Guion, Michael Handelman

Slumberland, Francis Lawrence tarafından yönetilen ve David Guion ve Michael Handelman tarafından özenle kaleme alınmış 2022 Amerikan fantastik macera filmidir. Film, Winsor McCay tarafından yazılan Little Nemo in Slumberland çizgi filminden uyarlanmıştır. 4k filmde yardımcı rollerde Jason Momoa ve Marlow Barkley'nin yanı sıra Chris O'Dowd, Kyle Chandler ve Weruche Opia yer alıyor. Slumberland, izleyicileri soluksuz takip edecekleri ve hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacakları bir yolculuğa çıkarıyor. 


Zeki genç Nemo'nun (Marlow Barkley) babası Peter (Kyle Chandler) aniden denizde kaybolur. Babasının kaybolmasının ardından yalnız kalan Nemo, artık amcasının yanında hayatına devam etmek zorundadır. Amcası Phillip (Chris O'Dowd) beceriksizdir ancak özünde kibar ve iyi niyetlidir. Nemo, amcası Phillip ile birlikte kasabaya gönderildiğinde, tüm rutini bozulur ve yeni hayatına uyum sağlamakta zorlandığı açıktır. Yeni bir okula başlar ve yeni ortama alışması için zamana ihtiyacı vardır. 


Bu yorucu ve sıkıcı görünen yolculuk sırasında, Nemo'nun bulduğu harita, onu gelecekte iyi arkadaş olacağı tatlı ve yaramaz Flip ile tanıştırır. Buldukları harita, Slumberland adlı fantastik, rüya dışı bir haritadır. Nemo ve Flip, bu keşfin açtığı fırsattan yararlanarak, Nemo'nun kayıp babasını bulmaya ve onu o dünyaya geldikleri dünyada Nemo ile yeniden buluşturmaya çalışır. Slumberland, Nemo ve Flip'e hayatlarının en büyük macerasını yaşatır ve onları hayallerle dolu bir dünyaya götürür. 


Yönetmenliğini Francis Lawrence'ın üstlendiği filmin senaryosu David Guion ve Michael Handelman tarafından kaleme alınarak ortaya heyecan dolu bir iş çıkmıştır. Oyuncu kadrosunda bilge çocuk Marlow Barkley Nemo, Thrones'daki Khal Drogo rolünden yakından tanıdığımız Jason Momoa, macera ortağı Flip, Nemo'nun amcası Philip rolünde Chris O'Dowd ve Nemo'nun babası rolünde Kyle Chandler yer alıyor. Peter, göreceğiz. Bu güzel orijinal İngiliz yapımının yayın süresi 1 saat 57 dakika olarak belirlenmiştir. Ailenizle izleyeceğiniz en eğlenceli ve fantastik filmlerden biri olan bu yaratıcı 4k formatlı film 11.18.2022'de vizyona girerken, iMDB'den 6 puan almıştır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum