1,210 Görüntülenme
İsimlerin Şarkısı: The Song of Names
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 175

İsimlerin Şarkısı: The Song of Names

(The Song of Names)
Senaryo Jeffrey Caine, Norman Lebrecht
Ödüller 7 ödül & 9 Adaylık.

Film Hakkında


Norman Lebrecht'in aynı adlı romanından uyarlanan The Song of Names , Tim Roth ve Clive Owen'ın başrollerini paylaştığı yeni bir melodram filmidir. Bununla birlikte, senaryoda bariz ve hüzünlü bir yaşam hikayesi olmasına rağmen, senarist Jeffery Caine ve yönetmen François Girard, filmi çok fazla duygusal bir etki yaratmasını önleyerek izleyicilerin tepkisini almak istememişlerdir. Film, yıllar önce kaybolan arkadaşını aramak için Avrupa'yı dolaşan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bazı seyircileri etkisi altına alabilmesi ihtimalini göz önüne alsalar da, ekran uyarlamasın da kitaptan esinlenen bir çok sahnenin kesilmesi gerektiği çok açık. Filmde hala bazı güzel şeyler olsa da, hikayenin yapımcıların düşündüğünden çok daha sığ olduğu hissine kapılmamak elde değil.


Film Konusu


Müzikal dokunuşlarla dolu, onlarca yıla yayılan bir gizemi konu alıyor. Polonyalı keman dahisi olan Dovidl Rapoport 1951'de halka açık ilk performansının arifesinde kaybolduğunda, onu evlat edinen İngiliz ailesinin kalbi kırılır. Yaklaşık kırk yıl sonra, İngiliz arkadaş, karısının tavsiyesine rağmen eski arkadaşını aramak için Avrupa'nın dört bir yanına gider. Tim Roth, İkinci Dünya Savaşı sırasında Martin'in ailesi tarafından alınan Polonyalı bir Yahudi olan Dovidl Rapoport'un yanında büyüyen İngiliz bir çocuk olan Martin rolünde. Dovidl, müzik dehası olarak kabul edilen yetenekli bir keman virtüözüdür. Bu dehayı tanıyan Martin'in babası, Dovidl'e hediye için bir ev ve maddi destek verir.


II. Dünya savaşı başlarken bu iki çocuk birbirlerine çok yakınlaşır ve zamanla en iyi dostlarlar haline gelirler. Dovidl, Holokost sırasında Polonya'daki ailesiyle temasını kaybeder ve Yahudi kimliğine karşı küskün olmaya başlar. Dovidl ile ilk temasını kaybettikten on yıllar sonra, onu uzun süredir kayıp olan arkadaşı hakkında cevaplara götürebilecek ince bir ipucu keşfeden ve artık bir yetişkin olan Martin'in soruşturması onu Polonya'ya ve geri götürecektir. Martin çocukluk arkadaşını bulabilecek mi? Dovidl neden senelerce ortadan kayboldu ve geri dönemedi? II. Dünya savaşının getirdiği acı, hüzün, dostluk ve beraberinde sanatı da barındıran bu güzel eseri sizler için 4k olarak paylaştık iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın