51,634 Görüntülenme
Jumanji 3 Yeni Seviye
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 5135

Jumanji 3 Yeni Seviye

(Jumanji: The Next Level)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Matt Tolmach Productions, The Detective Agency, Seven Bucks Productions
  • Film Süresi 123 dakika
Yönetmen
Senaryo Jake Kasdan, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Chris Van Allsburg
Ödüller 1 ödül & 7 Adaylık.

Jumanji: The Next Level'da Jumanji çetesi aralarından birini kurtarmak için oyuna geri döndüklerinde, her şeyin değiştiğini görürler. Yeni kurallarla değişmiş olan dünyanın en tehlikeli oyununda, oyuncular oyunundan çıkabilmek için kurak çöllerden karlı dağlara kadar bir çok bilinmeyen, keşfedilmemiş yeri cesurca geçmek zorunda kalacaklardır.


1995 Jumanji filminin ikinci devam filmi olan: Ormana Hoş Geldiniz’den sonraki, film olan Jumanji; Yeni Seviye serinin üçüncü filmidir. Spencer, Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz video oyunununda, oyundan çıkmayı başardıktan sonra oyunu saklamıştır. Bir gün dedesinin evinin bodrumunu düzenleyeme giden Spencer'ın oyun arkadaşları Bethany, Fridge ve Martha yanına geldiklerinde, Spencer'ı bulamazlar ve oyunun açık olduğunu görürler. Onu kurtarmak adına Jumanji dünyasına tekrar atılmaya karar verirler. Spencer'ın dedesi Eddie ve dedesinin arkadaşı Milo üst katta, bodrumda neler olduğundan bir haber şekilde oturmaktadırlar. Spencer'in arkadaşları Bethany, Fridge ve Martha, daha oyun avatarlarını seçmeye bile fırsat bulamadan oyunun içine çekilirler. Hiç kimsenin bu maceradan çıkamayı başaramayacağını iddia eden Nigel Billingsley tarafından onlara sunulan yeni görevle, arkadaş grubu Spencer’ı bulmak ve Jumanji’den bir kez daha kurtulmak adına maceraya atılırlar.


Jumanji Serisinin Yönetmenliğini, Grammy Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Şarkı Ödülü, Primetime Emmy, Bir Komedi Dizisinde En İyi Yönetmenlik Ödülü gibi ödüllere aday gösterilen Jake Kasdan yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda; Hızlı ve Öfkeli’den tanıdığımız, MTV Nesil Ödülü, Teen Choice En İyi Fantastik Film Erkek Oyuncusu Ödülü, Shorty En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi ödüllerin sahibi olan Dwayne Johnson (Braveheart), Alex Wolff (Spencer), Morgan Turner (Martha) ve Madison Iseman (Bethany) gibi göz dolduran oyuncular yer almaktadır.


ABD'de 13 Aralık 2019 tarihinde Sony Pictures tarafından piyasaya sürülen Jumanji: Yeni Seviye filminin IMDb notu 6.7 olarak belirlenmiştir. Aksiyon, macera ve komedi kategorilerinde karşımıza çıkan filmin süresi ise 123 dakikadır. Blimp Ödülünü kazanan filmin, Asya Akademisi Yaratıcı Ödülleri, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (AACTA) Ödülleri gibi toplam 7 ödüle de aday gösterilmiştir. Dünya çapında da 800 milyon dolarlık bir gişe başarısına ulaşmış olan olağanüstü bir yapımdır.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum