56,447 Görüntülenme
Jumanji 2 Vahşi Orman
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 5509

Jumanji 2 Vahşi Orman

(Jumanji: Welcome to the Jungle)
Yönetmen
Senaryo Chris McKenna, Erik Sommers, Scott Rosenberg, Jeff Pinkner, Chris McKenna, Chris Van Allsburg, Greg Taylor, Chris Van Allsburg, Jonathan Hensleigh, Greg Taylor, Jim Strain
Ödüller 6 ödül & 18 Adaylık.

Jumanji oyununun ikinci filmi olan Jumanji: Vahşi Orman’ın yönetmenliğini Jake Kasdan yapmaktadır. Kasdan daha önce Zero Effect, The TV Set ve Walk Hard: The Dewey Cox Story filmlerinin yapımcılığını yapmıştır. Filmin senaryosunu Chris Van Allsburg’un, Jumanji adlı kitabından esinlenerek Chris McKenna, Erik Sommers, Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner yazmıştır.


Yeni jumanji macerasında 4 lise öğrencisi arkadaş eski bir video oyun konsolu bulurlar. 1996 yılında Alex Vreeke (Mason Guccione) babasının sahilde koşarken bulduğu lanetli masa oyunu Jumanji’yi artık kimse masa oyunu oynamadığı için bir kenera atar. Fakat o gece masa oyunu bir video oyun konsoluna dönüşür. Oyun konsolonu bulan Alex tam konsolu açtığında ortadan kaybolur.


Bu olaydan 20 yıl sonra lise öğrencisi Spencer Gilpin (Alex Wolff) Anthont Johnson (Ser’Darius Blain) Bethany Walker (Madison Iseman) ve Martha Kaply (Morgan Turner) bu oyunu bulurlar ve oynamaya karar verirler. Oyunu başlattıklarında bir anda kendilerini vahşi bir ormanın içinde bulurlar. Spencer, Doktor Smolder Bravestone (Dwayne Johnson) adında bir arkeoloğa, Anthony Franklin “Moose” Finbar (Kevin Hart) adında bir zoolog, Martha Ruby Roundhouse (Karen Gİllan) adlı bir kadına dönüşür. Bethany ise oyuna başlarken cinsiyet seçeneğini yanlış seçtiği için Doktor Shelly Oberon (Jack Black) adında erkek bir harita uzmanına dönüşmüştür. Dörtlü oyunun içinde olduklarını anlayınca korkmuştur ve tam o sırada Bethany’i sudan fırlayan bir su aygırı yer ve bir canı gider.


Su aygırı sürüsünden kaçtıkları sırada grup Nigel (Rhys Darby) adında bir oyun karakteri ile karşılaşır. Nigel onlara artık Jumanji adlı oyunun içine girdiklerini ve Jaguar’ın Gözü adlı elması bulmaları gerektiğini söyler. Fakat John Hardin Van Pelt adındaki kaşif de bu elmasın peşindedir. Elmasa sahip olan kişi hayvanları kontrol edebilmektedir. Oyunun bitip gerçek hayatlarına dönmeleri için elması bulup onu ait olduğu heykelin üzerine koymaları gerekmektedir.


Yapmaları gereken şeyi öğrendikten sonra kendilerini ormanın dışında bir yerde bulurlar. Nigel’ın onlara verdiği haritayı sadece Bethany okuyabilmektedir çünkü bu onun oyun karakterinin özelliğidir. Haritayı anlamaya çalıştıkları sırada Van Pelt’in onları yakalaması için gönderdiği motorlu çete peşlerine düşer ve onlardan kaçarken Martha vurulmuştur. Kolundaki dövmenin değiştiğini gören Martha bunların onların can hakları olduğunu anlar. Martha ve Bethany’nin iki diğerlerinin ise üçer canı kalmıştır.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum