46,883 Görüntülenme
Kaptan Marvel – Captain Marvel
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 4607

Kaptan Marvel – Captain Marvel

Senaryo Anna Boden, Ryan Fleck, Geneva Robertson-Dworet, Nicole Perlman, Meg LeFauve, Anna Boden, Ryan Fleck, Geneva Robertson-Dworet
Ödüller 7 ödül & 47 Adaylık.

Marvel Comics karakteri olan Carol Danvers’tan uyarlanan film, Marvel Sinematik Evreni’nin yirmi birinci filmidir. Anna Boden ve Ryan Fleck’in işbirliğinde yönetilen film, 2019 yılı Amerikan yapımı bir süper kahraman filmidir. 


Başrolünde Kaptan Marvel’i canlandıran Brie Larson’ın oynadığı filmin oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Djimon Hounsou, Lee Pace, Clark Gregg, Lashana Lynch, Annette Bening ve Gemma Chan gibi çok tanınmış isimler yer almaktadır. 6.9 Imdb puanına sahip olan film Carol Danvers’ın, Kaptan Marvel’a dönüşme hikayesini anlatmaktadır. 


Marvel karakterlerinin yaratıcısı olan Stan Lee, filmin çekimlerinin ardından düzenlemeleri esnasında hayatını kaybettiği için filmde onun anısına özel bir logo kullanıldı. En İyi Dövüş Sahnesi dalında MTV Film Ödülü kazanan Kaptan Marvel, birçok dalda ve çeşitli film ödüllerinde aday gösterilmiştir ve ödüller kazanmıştır. 


Askeri bir pilot olarak mesleğine devam eden Carol Danvers’ın komutanı Marvel ışık hızında bir uçak motoru keşfeder. Bu ışık hızındaki motoru denedikleri esnada Kree askerleri denilen uzaydan gelen birtakım yaratıklar tarafından saldırıya uğrarlar ve uçak düşer. Uçak kazasının ardından yaralanmış olan Marvel, Kree askerleri tarafından öldürülür. Carol ise askerlerin onu öldüreceğini bildiğinden dolayı ışık hızı motorunu patlatır ve foton enerjisi denilen müthiş bir enerji açığa çıkar. Çıkan patlamada, bu foton enerjisini Carol’ın bedeni emer ve enerji, bedeniyle bütünleşir. Baygın haldeki Carol’ı, Kree askerleri kaçırıp gezegenlerine götürür. Orada Carol’ın hafızasını silip ona kendileri için çalışmasını sağlayan Kree askerleri, Carol’ın gücünü kullanmaya başlar. 


Skrull adındaki bir gezegene gidip Skrull ırkını yok etmesi emredilen Carol, Skrull’lar tarafından tutsak alınır. Skrull ırkı, bedenin fizyolojik özelliklerini tanımlayabilecek yeteneğe sahip olduklarından, Carol’ın bir insan olduğunu ve Dünya’ya ait olduğunu anlarlar. Kree gezegenini yöneten Yüksek Zeka isimli sistem tarafından Carol’ın hafızasının silindiğini fark eden Skrull’lar, Carol’a içinde bulunduğu durumu anlatırlar. Carol ilk başta Skrull’lara inanmasa da daha sonra onların bu savaştaki kötü olan taraf değil de iyi olan taraf olduğunu anlar. Kree’lerin ona yaptıklarından sonra Skrull’ların tarafında yerini alan Carol bundan sonra Kree’lere karşı savaşacaktır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum