199 Görüntülenme
Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 12665

Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları

(Louis & Luca - Mission to the Moon)
Kategori
Senaryo Karsten Fullu

Asıl adı Månelyst i Flåklypa olan Sevimli Uzay Kahramanları serisinin üçüncü filmi olan bu yapım, serinin diğer filmlerinde kendilerini bambaşka maceraların içerisinde bulan Louis ve Nolan’ın; uluslararası Ay’a gitme yarışması olduğunu öğrenmelerinin ardından bir roket inşa etmeye başlamalarını ve Ay’a gittiklerinde yaşadıkları birbirinden keyifli maceraları ele alıyor. İlk olarak 21 Eylül 2018 tarihinde izleyicilerin beğenisine sunulan bu 4k formattaki yapım, IMDB’den 6.5 gibi başarılı bir puan elde etmeyi de başarıyor. Norveç yapımı olan bu filmin yönetmenlik koltuğunda Rasmus A. Sivertsen otururken, filmin senaryosu ise Karsten Fullu’nun imzasını taşıyor. Animasyon ve aile türlerinde karşımıza çıkan yapımın seslendirme kadrosunu ise Per Sjølsvik, Kari-Ann Grønsund, Trond Høvik, Hege Schøyen, Steinar Sagen, Fridtjov Såheim, Bjarte Hjelmeland ve John Brungot gibi isimler oluşturuyor.


Birlikte birbirinden keyifli maceralar yaşayan Nolan ve Louis, bir gün uluslararası Ay’a seyahat etme yarışması olduğunu öğrenir. Başlarına gelen her şeyi atlatmayı başardıkları için bunun da kolayca üstesinden gelebileceklerini düşünen ikili, Ay’a gitmek için kolları sıvar. Diğer yarışmacıları gibi kendilerine bir roket yapma hazırlıklarına girişen ikili, kısa süre içerisinde roketin büyük bir kısmını tamamlar. Uzaya gidecek ilk saksağan astronot olduğu için oldukça heyecanlı olan Nolan, Louis ile bu beklenmedik maceraya atılmak için sabırsızlanmaktadır. Bir süre sonra beklenen gün gelir ve ikili LaPollo Null adını koydukları roketi tamamlarlar. 


Ay’a çıkmak için hiçbir eksikleri kalmayan iki kafadar, roketi ateşler ve yola koyulur. Ancak ikili henüz farkında olmasa da, bu yolculuk onlar için sıradan bir yarışmadan çok daha farklı olacaktır. Kısa süre sonra roketin içerisinde yalnız olmadıklarını fark eden ikili Ludvig’in de gizlice peşlerinden geldiğini öğrenir. Dünya’ya dönme gibi bir seçenekleri olmadığı için görevlerine devam eden iki kafadar, Ay’a gittiklerinde Vigfus’un da orada olduğunu ve gizemli bir planı olduğunu öğrendiklerinde, kendilerini eğlenceli olduğu kadar zorlu bir koşuşturmacanın içerisinde bulacaklardır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın