1,757 Görüntülenme
Kısasa Kısas – Measure for Measure
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 152

Kısasa Kısas – Measure for Measure

Kategori
Yönetmen
Senaryo Damian Hill, Paul Ireland, William Shakespeare

Measure for Measure filmi, ön kapılarında meydana gelen şok edici bir olayın ardından yolları kesişen insanların hikayesini anlatıyor. Claudio, zorlu bir yetişme tarzına sahip hevesli bir müzisyen iken, Jaiwara, göçmen bir aile trajedisinden gelen bir üniversite öğrencisidir. Duke, işlerini kendi bildiği gibi yapan bir çete lideridir, Angelo, patron olmak ve kendi yoluna gitmek isteyen sorunlu bir çete üyesidir. Film, hayat hikayeleri bir yazılmış olan bu dörtlünün girdiği paradoksu beyaz perdeye aktarıyor.


Apartman sakinlerinin kendi hallerinde olan sıradan hayatları, kapılarının önünde gerçekleşen korkunç bir olay yüzünden tamamen değişecektir. Claudio, oldukça zor bir çocukluk geçirmiş olan, başarıya aç, hırslı bir müzisyendir. Jaiwara, göçmen bir ailenin üniversite okuyan güzel ve genç bir kızdır. Gerçekleşen inanılmaz olay, bu iki komşunun hayatlarını oldukça büyük ölçüde etkiler. Duke ise artık yaşlanmış olan, her daim kendi bildiğini okuyan bir çete lideridir. Angelo da, Duke'un himayesi altına alıp büyüttüğü sorunlu bir suçludur. Angelo, oldukça hırslıdır ve artık çete lideri olmak istiyordur. İstediklerini almak adına çabalayan bu dört kişinin hayatları garip bir şekilde kesişmiştir. Hedeflerini gerçekleştirmek için çabalayan bu insanların hayatları resmen bir kördüğüm haline gelmiştir. Başarı hırsından uzaklaşarak tesadüfi bir şekilde doğmuş olan bir aşka doğru evrilen duygularla başa çıkmak oldukça zor olacaktır. Bu düğümü çözerek başarıya ulaşmak isteyen dörtlünün hayatları hiç tahmin etmedikleri noktalara gelir.


Ödüllü yönetmen Paul Ireland'ın yönetmen koltuğunda bulunduğu Measure for Measure filminin oyuncu kadrosunda, V for Vendetta ve Yüzüklerin Efendisi filmlerinden tanıdığımız Birçok ödülü bulunan efsane oyuncu Hugo Weaving (Duke), yine ödüllü bir oyuncu olan Daniel Henshall (Lukey), Harrison Gilbertson (Claudio) ve Mark Leonard Winter (Angelo) gibi önemli isimler bulunmaktadır.


William Shakespeare'in aynı isimli piyesinden uyarlanan bir film olan Measure for Measure, dram türünde karşımıza çıkıyor. Filmin IMDb notunun ise 5.5 olduğu görülüyor. 107 dakika süren film, ilk gösterimine 3 Eylül 2020’de girmiştir. Avustralya yapımı bir filmdir, original dili ise İngilizcedir. AACTA ödüllerinden 4 kategoride ödüle de aday gösterilmiştir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın