947 Görüntülenme
Kızlar Erkeklerden Ne İster?
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 88679

Kızlar Erkeklerden Ne İster?

(Angus, Thongs and Perfect Snogging)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Gurinder Chadha, Paul Mayeda Berges, Will McRobb
Ödüller 3 ödül & 1 nomination

Angus, Thongs and Perfect Snogging, dublajı ve 4k formatıyla sizleri karşılayacak olan ve konu örgüsünü Georgia adındaki sadece 14 yaşında olan genç bir kıza odaklamaktadır. Georgia ergenliğe henüz girmeye başlamış olan ve tam da bu sırada ailesi orta yaş bunalımı ile savaşmaya başlamış bir gençtir. Ailesinin bu durumu ise Georgia için anlaşılır değildir. Ergenliğin verdiği fevrilik de işin içine girince Georgia zamansız kararlar alacak ve aldığı kararlar da hayatını bir kâbusa çevirecektir.


Georgia’nın anne ve babası aralarındaki küçük tartışmaları bile bağırarak halletmektedirler. Bu durum ise Georgia’yı deli etmektedir. Anne ve babasının yanında kız kardeşi de Georgia için başka bir cehennem gibidir. Ama Georgia asıl sorunlar ile anne ve babasının ona yaşatacakları karşısında tanışacaktır.


Kızlar Erkeklerden Ne İster ismiyle de bulabileceğiniz filmin devamında; Georgia’nın babası yeni bir kariyer krizine girer ve Yeni Zenlanda’da kendisine yeni bir iş bulur ve bu durum Georgia için belirsizlik demektir. Ama yine de Georgia geride bıraktığı dostlarını ya da çevresini düşünmeksizin bu yeni işi olumlu şekilde değerlendirmek ister. Georgia arkasında kalacak kimseyi hesaba katmadan bu yeni çevrede olabileceklere odaklanmaya karar verir. Fakat olaylar bu noktada bitmez ve Georgia’nın annesi de yeni bir sorunla karşısına dikilir. 


Georgia’nın annesi iç mimarları Jem ile ufak bir yasak ilişki yaşamaya doğru ilerlemektedir. Georgia elbette bunu hemen fark eder ve ne yapacağını bilemez. Bir yandan babasının yeni bir iş ve ülke macerası, bir yandan da annesinin henüz gelişmekte olan çiçeği burnunda kaçamağı arasında kalan Georgia bir an da kendisini ve geleceğe dair yapmaya çalıştığı planları unutur. Georgia babası ile birlikte başka bir ülkeye gidip, arkasında da tüm dostlarını bırakacak mıdır? Acaba annesinin bu yeni yasak ilişkisini babasına bildirip, zaten kötü giden evliliklerine bir darbe de kendisi mi atacaktır? 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın