136 Görüntülenme
Kör Ateş
4.7 IMDB Puanı
10 1 5 8537

Kör Ateş

(Blindfire)
Kategori
Dil
Yönetmen
Senaryo Michael Nell

Gerçek olaylardan uyarlanarak beyazperdeye aktarılan 4k formatındaki film Blindfire, trajik olduğu kadar gerilim dolu bir hikayeyi merkezine alıyor. İlk gösterimini 20 Kasım 2022 tarihinde yapan bu yapımda, kısa süre sonra istemeyeceği bir şey yapacak olan Will Bishop isimli genç bir polis memurunun başından geçenler konu alınıyor. Kendisine gelen yardım çağrısına cevap veren Will, bir rehine durumunun yaşandığı olay yerine gittiğinde; istemeden de olsa siyahi bir şüphelinin ölümüne neden olmuştur. Yaşadığı bu trajik olayın ardından hayatı darmadağın olan genç adam, aslında yaşadığı bu trajij olayın pek de dışarıdan göründüğü gibi olmadığını fark edecektir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Michael Nell’in yaptığı bu heyecan dolu film, suç; gerilim ve dram türlerinde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda IMDB’den 4.7 puan almayı başaran filmin oyuncu kadrosunda da Brian Greaghty, Sharon Leal, Bethany Joy Lenz, Jim Beaver, Edwina Findley ve Wayne Brady gibi isimler yer alıyor.


Bir polis memuru olmasına rağmen hayatı oldukça sakin bir şekilde ilerleyen Will Bishop (Brian Geraghty)’nin bu sakin hayatı, bir süre sonra son bulacaktır. Çünkü Will, bir gün her zamanki gibi kendisine gelen bir yardım çağrısına cevap vermiş ancak bu yardım çağrısı Will için oldukça farklı sonuçlar meydana getirmiştir. Olay yerinde bir rehin alma durumunun olduğunu öğrenen Will, ekip arkadaşıyla birlikte olay yerine gittiğinde; istemeden de olsa buradaki siyahi bir şüphelinin ölümüne neden olur.


Yaşadığı bu trajik olayın ardından adeta paramparça olan genç adam hem vicdan azabı çekmekte hem de çevresindeki insanlar tarafından büyük bir tepki görmektedir. Tüm bunlara rağmen ailesi tarafından destek gören Will, psikolojik olarak da çökmüştür. Ancak tüm bunlara rağmen fark ettiği bir detay sayesinde aslında yaşadığı bu olayın kendisine kurulan bir komplo olduğunu fark eden genç adam, bir yandan mahkeme tarafından; diğer yandan kamuoyu tarafından yargılanırken, aynı zamanda adını temize çıkarmaya çalışacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın