9,723 Görüntülenme
Korkusuz
5.3 IMDB Puanı
10 1 6 925

Korkusuz

(Daredevil)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Marvel Enterprises, New Regency Pictures, Regency Enterprises, Horseshoe Bay Productions, 20th Century Fox
  • Film Süresi 103 dakika
Kategori
Senaryo Mark Steven Johnson
Ödüller 5 ödül & 17 Adaylık.

Bir kazayla kör olan Matt, aynı zamanda bu kazanın ona kazandırdığı üstün duyu görüşü sayesinde zamanla bir adalet savunucusu haline gelmiştir. Suçla mücadele etmeyi kendine ilke edinen Matt, Daredevil olarak sokaklarda adaleti sağlamanın peşine düşmüştür.


Küçük bir çocukken zehirli atık yüzünden kör olan Matt Murdock, geri kalan 4 duyusunun üstün bir şekilde çalıştığını fark eder. Yıllar içinde bu 4 duyusunu daha da eğiterek birçok insandan çok daha üstün bir görüşe sahip olur. Babasının öldürülmesiyle intikam ateşiyle yanmaya başlayan Matt, suçluların karşısında durması gerektiğine inanır. Yıllar sonra bir ceza avukatı olmuş olan Matt, mahkeme salonlarında adaleti sağlamakla kalmayıp aynı zamanda serbest olmaması gerektiği halde dışarıda olan kötü adamları avlamaya başlar. New York'un en büyük suç lordu olan Kingpin yaptığı tüm yanlışlara rağmen hala dışarıdadır. Daredevil, onun dışarıda olmaması gerektiği biliyordur ve onu alt ederek adalete teslim etmeye yemin eder. Ancak işler sandığı kadar kolay yürümeyecektir. Kingpin’in yeni nişancısı Bullesey, eline aldığı her şeyi silaha dönüştürüp üstün nişanlama yetenekleriyle rakibini etkisiz hale getiren adeta bir ölüm makinesidir. Daredevil için bu görev oldukça zorlu olacaktır.


Daredevil filminin yönetmen koltuğunda Mark Steven Johnson bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Gone Girl ve Good Will Hunting filmlerinde oynamış olan, 2 Oscar sahibi oyuncu Ben Affleck, Altın Küre sahibi oyuncu Jennifer Garner, The Lobster’dan tanıdığımız Altın küre sahibi oyuncu Colin Farrell, The Green Mile, Sin City gibi filmlerden ünlenen Oscar’a aday gösterilmiş oyuncu Michael Clarke Duncan, 2 Emmy ödülüne aday gösterilmiş Jon Favreau’nun yanı sıra Altın Küre’ye aday gösterilmiş oyuncu Ellen Pompeo gibi oldukça değerli isimler de filmin kadrosunda bulunmaktadır. 


14 Şubat 2003 tarihinde vizyona girmiş olan film aksiyon ve suç kategorilerinde karşımıza çıkıyor. 103 dakikalık bir süresi olan filmin IMDb notu ise 5.3 olarak belirlenmiştir. Amerika ve Çin’in ortak yapımı olan film, İngilizce, Yunanca ve İtalyanca dillerindedir. 78 milyon dolar bütçeyle yola çıkmış ve dünya çapında 180 milyon dolar civarı hasılat yapmıştır.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum