14,756 Görüntülenme
Elektra
4.7 IMDB Puanı
10 1 5 1424

Elektra

  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Regency Enterprises, 20th Century Fox, Marvel Enterprises
  • Film Süresi 97 dakika
Yönetmen
Senaryo Mark Steven Johnson, Frank Miller, Zak Penn, Stuart Zicherman, M. Raven Metzner

Daredevil'de öldürüldükten sonra Elektra Natchios, kör dövüş sanatları ustası Stick tarafından tekrar hayata döndürülür. Ona, uygulayıcılarına geleceği tahmin etmenin yanı sıra ölüleri diriltme yeteneği sağlayan eski Kimagure sanatını öğretir. Elektra, sinirinden kurtulamaması ve annesini öldüren kişiyi çocukken gördüğü için atılır ve bir katile dönüşür. Yıllar sonra, Elektra'nın temsilcisi McCabe, Elektra'yı işe almak isteyen isimsiz bir müşteriden olması gerekenin çok üzerinde, büyük bir teklif alır. 


Onu işe alacağını söyleyen Mccabe’nin tek bir şartı vardır. Suikast düzenleyeceği kişilerin bulunduğu adada onları öldürmeden önce birkaç gün beklemesidir. Bekleme sırasında Elektra, annesinin kolyesini çalmaya çalışan Abby adında bir kızı görür ve yakalar. Onu gönderir ve daha sonra babası Mark Miller ile tanışır ve arkadaş olurlar. 


İyi ve kötü arasındaki nihai savaşta, dengeyi bozan bir savaşçı olan Elektra, kötülere karşı verdiği savaşta büyük zorluklarla karşılaşacaktır. Elektra, Abby’nin dövüş sanatları konusunda yetenekli olduğunu anlar ve bu durum dikkatini dağıtır. Typhoid, Elektra'ya "Ölüm Öpücüğü" nü verir.   Elektra astral olarak Kirigi ile bir toplantıya çıkacak ve onu kavgaya davet edecektir. 


Elektra, Kirigi ile hesaplaşmak için çocukken yaşadığı evine döner ve annesine bunu yapanın Kirigi olduğunu öğrenir.  Elektra’ya verilen son görevinde bir baba ve küçük kızı vardır. Onları öldürmesi gerekmektedir ancak bunun yerine onları bu suikastçilere karşı korumaya karar verir. McCabe haliyle bu duruma çok sinirlenir ve adamlarının hepsini Elektra’nın peşinden gönderir. Ancak Elektra dünya çapında bir eğitime ve güce sahiptir. Onu yakalamak hiç de kolay olmayacaktır. Elektra’nın işi de hiç kolay değildir.


29 nisan 2005’de vizyona giren ve çıkar çıkmaz tüm dünyanın dilinde olan Elektra filmi 2 dalda ödüle aday olarak gösterilmiştir. Mark Steven Johnson’ın kaleme aldığı ve ünlü yönetmen Rob Bowman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film karşımıza macera, aksiyon ve suç türleriyle çıkıyor. Dünya çapın da çok dikkat çekmiş olan filmin oyuncu kadrosunda ise Elektra karakterine can veren Jennifer Garner, Kirsten Zien ve Will Yun Lee gibi isimler yer alıyor. 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın