1,174 Görüntülenme
Küçük Dedektif: The Kid Detective
7.0 IMDB Puanı
10 1 7 154

Küçük Dedektif: The Kid Detective

(The Kid Detective)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Woods Entertainment, JoBro Productions & Film Finance
  • Film Süresi 100 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Evan Morgan

Film Hakkında


Sıradışı bir ana karaktere sahip, kusurlu ancak beklenenden daha iyi bir gizem filmi olan The Kid Detective , yazarı/yönetmen Evan Morgan'ın ilk uzun metrajlı filmidir. Kanada yapımı olan film ilk çıktığı zaman bayağı popüler olup, özellikle çocuklar ile ilgili ilham verici ve teşvik edici bir film olmuştur.(her ne kadar yetişkinlere yönelik bir film gibi gözüksede) Alışılmışın dışında hissettiren bir dizi garip an var, ancak alaycı mizah ve olayların mükemmel akışı onu izlenebilir bir film haline getiriyor. Jay McCarroll'un iyi düzenlenmiş jazzy müziği, izleyicilerin ruhuna tatlı bir dokunuşta bulunuyor. Film 16 Ekim 2020 de beyaz perdede boy göstermiş ve başrolde Adam Brody, Jesse Noah Gruman, Sarah Sutherland, Sophie Nélisse yer almıştır.


Film Konusu


Küçük Willowbrook kasabasında geçen hikaye, 200'den fazla çözülmüş davayla övündüğü için bir zamanlar olağanüstü bir çocuk dedektif olarak kabul edilen Abe Applebaum'u (Adam Brody) canlandırıyor. Şuanda 31 yaşında olan Abe'nin kendi ofisi var ama çözülmemiş bir dava olan ve küçüklüğünde kendisinin sekreterliğini yapan, belediye başkanının kızı Grace'nin kaçırılması sonrasın da güveninin çoğunu kaybetmiştir. Herkes Abe'nin bütün olayları çözdüğü gibi bunuda çözeceğine çok güvenmekte ve Abe'nin üstüne çok büyük bir yük binmektedir. Grace'yi bulmakta başarısız olması sonucunda hayatı alt üst olan artık hiç birşey yapmak istemeyen Abe'nin hayatı giderek monoton bir hayata dönüşmektedir.


Abe hayatta tutunacak birşeyler bulmaya çalışır ve hala şifreli suç bulmacalarını çözmeyi seviyordur ama onun en büyük sorunu son zamanlarda bağımlılıkla mücadele ediyor olmasıdır. Bu faktör ona sadece kötü bir ün kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda onu görünüşte özensiz yapar. Müşteriler artık bol değil ve keş, gotik görünüşlü sekreteri de sık sık ona işe gelmesini hatırlatmak zorunda kalır. Ancak bir gün hayatındaki her şeyi değiştirecek olan, erkek arkadaşını vahşice kimin öldürdüğünü bulmak için onu tutan genç Caroline (Sophie Nélisse)'dir. Bu dava, Abe'nin en büyük ve en tehlikeli vakası olabilecek potansiyeldedir, bu da onu tekrar süper odaklanmış, hatta gerektiğinde agresif hale getirecektir. Abe hayata tekrar tutunmak ve kendini eski günlerindeki gibi popüler bir dedektif yapacak tek şeyin Caroline'nin davasını çözmek olduğunu düşünecek ve hayatı pahasına daha önceden yapmadığı çılgınlıklar yapacaktır. Bakalım Abe bu olaylar zincirini çözebilecekmi ve onu ne gibi süprizler bekliyor ?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın